گردشگری

معرفی بهترین دانشگاه های دبی

امارات متحده به منظور ایجاد دسترسی تحصیلات عالیه، مراکزی تحت عنوان دانشگاه های دبی را برای متقضیان در نظر گرفته است. این دانشگاه ها به نوعی بهترین محل تحصیل برای بومیان و همچنین مهاجرین محسوب می شوند.

در واقع یکی از دغدغه های افراد علاقه مند به مهاجرت به دبی مرتبط با تحصیل در دبی است که بهترین دانشگاه های این شهر، مشکل را حل کرده اند. جالب است بدانید که این مراکز از نظر میزان کیفیت تحقیقاتی و انتقال تجربه به دانشجویان، بالاترین سطح را برای ارائه در نظر گرفته اند.

از همین رو ما قصد داریم در این بخش به معرفی چندی از بهترین و مهم ترین دانشگاه های شهر دبی به پردازیم. همراه ما باشید.

دانشگاه های دبی

10 نمونه از بهترین دانشگاه های دبی به منظور تحصیل در امارات

به طور کلی دو مرکز آموزشی دانشگاهی در دبی وجود دارد. این دو مرکز با نام های دهکده دانش دبی و شهر آکادمیک بین المللی دبی شناخته می شود. بسته به اینکه قصد داشته باشید در چه رشته مشخصی تحصیل کنید، می توانید هر کدام از مراکز مذکور را برای تحصیل در نظر بگیرید.

اما سوای از این دو مرکز، دانشگاه های دیگری وجود دارد که در ادامه معرفی خواهیم کرد.

مدرسه تجارت بین المللی هالت

یکی از بهترین دانشگاه های دبی به منظور تحصیل در حوزه های مدیریتی، کسب و کار و بازاریابی، مدرسه هالت است. این دانشگاه رشته هایی چون MBA، دوره های کارشناسی MBA و دوره های اجرای این رشته را نیز ارائه می دهد.

از مهم ترین مصادیقی که برای هالت در نظر گرفته شده است، آشنایی کامل متقاضیان با بازارهای جهانی همچون لندن، بوستون، نیویورک، شانگهای و دبی است.

دانشگاه های دبی و مرکز مدول

دانشگاه مدول

اولین دانشگاه اتریشی فعال در خاورمیانه دانشگاه مدول نام دارد. این دانشگاه در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در زمینه های مدیریت، پذیرای متقاضیان است.

از موارد مرتبط با تحصیل در رشته مدیریت، دانشگاه مدول تمرکز خود را روی مدیریت مهمانداری و مدیریت کسب و کار قرار داده است. به همین دلیل یکی از بهترین گزینه های تحصیل در این رشته ها برای افراد محسوب می شود.

دانشگاه جمیرا

در رشته هایی چون بهداشت و درمان، مطالعات اسلامی و مدیریت کسب و کار، دانشگاه جمیرا را باید یکی از بهترین و معروف ترین دانشگاه های دبی معرفی کرد.

جالب است بدانید جمیرا با آن که تازه تاسیس است، توانسته از سال 2012 تاکنون موفقیت های بسیاری را کسب کند. به طوری که هر ساله نزدیک به 4 هزار دانشجو به آن جذب می شوند.

دانشگاه آمریکایی

رشته های مدیریت کسب و کار، رسانه، معماری و ارتباطات از جمله حوزه هایی است که به منظور انجام پروسه آموزش عالی در دانشگاه آمریکایی دبی ارائه می شود.

معرفی مشاغل پردرآمد دبی
خواندن این مطلب را از دست ندهید

دانشگاه آمریکایی در سال 1995 تاسیس شده که از بهترین دانشگاه های دبی برای تحصیل به شیوه آمریکایی محسوب می شود.

دانشگاه های دبی و مرکز جمیرا

مرکز آموزشی مانیپال

مانیپال یک دانشگاه هندی به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های دبی است که دوره های مختلف پایه ای، کارشناسی و کارشناسی ارشد را در رشته های مهندسی و ارتباطات ارائه می دهد.

جالب است بدانید که پردیس دانشگاه مانیپال یکی از مجهزترین پردیس ها از نظر تجهیز به آزمایشگاه های برنامه نویسی و تلویزیونی است.

دانشگاه ابوظبی

از دیگر دانشگاه های معروف امارات می توان به دانشگاه ابوظبی اشاره کرد. این دانشگاه هر ساله بیش از 7 هزار دانشجو را به خود جذب می کند.

رشته های مرتبط با هنر، زبان، علوم کامپیوتر، مدیریت و علوم ارتباطات از جمله حوزه های مهم و مورد ارائه دانشگاه ابوظبی است. علاوه بر این نزدیک به 24 رشته دیگر نیز در مقطه کارشناسی و 10 رشته در مقطع کارشناسی برای این دانشگاه وجود دارد.

موسسه فناوری پیلانی

در بین دانشگاه های دبی و امارات، دانشگاه پیلانی یکی از گزینه های عالی برای رشته های مرتبط با علوم فناوی است.

مرکز فناوری پیلانی از آنجایی که روند آموزشی خود را به صورت آزمایشگاهی برای محصلین فراهم کرده، به شکل خاصی در بین برخی از متقضایان محبوب است. از همین رو اگر به دنبال یک دانشگاه متفاوت هستید، پیلانی را حتما در نظر داشته باشید.

دانشگاه کانادایی

دانشگاه کانادایی در سال 2006 تاسیس شده است که برای تحصیل در مقاطع بالا بسیار مناسب است. برخی از افراد این دانشگاه را مرتبط با سیستم آموزشی کانادا معرفی کرده اند. به این معنا که بر پایه برنامه های ارائه شده در کشور کانادا، می توانید در این دانشگاه تحصیل کنید.

دانشگاه های دبی و شیوه های آمریکایی و هندی

دانشگاه هریوت وات

یکی از موفق ترین دانشگاه های دبی که دارای مدارک عالی و معتبر انگلیسی است، هریوت وات نام دارد. این مرکز عالی بیش از 50 دوره در رشته های کسب و کار، روانشناسی، رسانه و طراحی مد را در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

در واقع اگر به دنبال یک سیستم آموزشی بر پایه برگزاری بهترین دوره های معتبر آموزشی هستید که با فراهم آوردن محیط آزمایشگاهی و امکانات هنری شما را هدایت کند، هریوت یک گزینه عالی محسوب می شود.

دانشگاه خلبانی

آخرین دانشگاه و به نوعی معروف ترین دانشگاه در دبی، مرکز آموزش عالی خلبانی است. این مرکز در سال 1988 تاسیس شده و سالانه تعداد بسیار زیادی فارغ التحصیل به سراسر جهان ارائه می دهد.

جالب است بدانید که یکی از معتبرترین و استانداردشده ترین دانشگاه های خلبانی، دانشگاه خلبانی دبی است که در رده بهترین دانشگاه های دبی قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *