مراکز خرید

بازار طلا دیره

شهر دبی که برخی آن را شهر ثروت نیز معرفی می کنند، دارای جذابیت های فراوانی برای گردشگران از نظر طیف های مختلف است. یکی از این طیف ها، مردان و زنان عاشق جواهرات هستند. به همین منظور بازار طلا دیره را می توان یکی از هیجان انگیزترین محل ها برای این افراد مجذوب جواهرات معرفی کرد.

گفتنی است که دبی با دارا بودن بازاری چون بازار دیره در بخش طلا، به عنوان یکی از بزرگترین و مشهورترین مراکز تجارت طلا در خاورمیانه و دنیا نیز محسوب می شود. بازار دیره از این جهت که بازاری بسیار قدیمی نیز محسوب می شود، توانسته در گرو این اصالت، رشدی در قالب مدرنیته شدن دبی را نیز رقم بزند.

امروزه افرادی زیادی سوای از مردم منطقه دبی، از سرتاسر جهان به دبی می آید تا از بازار طلای آن در دیره خرید کنند. با این حساب شناخت این بازار بزرگ می تواند به ما در خرید بهتر و آسان کمک کند.

بازار طلا دیره یا سوق طلای دبی

سوق طلا نام دیگری است که برای بازار طلای دبی در نظر گرفته شده است. این نام در واقع یکی از رایج ترین نام هایی است که این بازار را به مردم و گردشگران شناسانده است.

شاید جالب باشد بدانید که بازار طلای دیره، چیزی شبیه به بازار طلای تهران است. بازاری سرشار از زیبایی و درخشانی که می توانید در آن انواع مختلف زیور آلات را بیابید. از جمله این زیور آلات می توان به سنگ های قیمتی چون مروارید و یاقوت اشاره کرد.

بازار طلا دیره

سوق طلا دیره، بیش از 380 مغازه طلا فروشی دارد که مملو از بازاریان و کارآفرینان ایرانی و هندی است. برخی نیز دلیل شباهت این بازار با بازار طلای تهران را نیز مرتبط با وجود بازرگانان ایرانی در این منطقه می دانند.

شاید از نظر تاریخی نیز برایتان جالب باشد که بدانید که بازار طلا در دیره، از دهه 40 میلادی دچار رونق شد که عمده ترین دلیل این رونق مرتبط با حضور تاجران ایرانی و هندی است.

نکته جالب دیگری که در رابطه با رونق سوق طلا در دیره وجود دارد، مرتبط با آماری است که در سال 2007 به دست آمده است. طبق این آمار میزان معامله طلا در این سال برابر با 23.5 میلیارد دلار بوده است. از این مقدار از معامله، جالب است بدانید که تنها 35 درصد آن مرتبط با اهالی بومی امارات است.

در واقع بر اساس آمار بالا، نزدیک به 65 درصد از معاملات حاصله از فروش طلا در بازار دیره مربوط به افرادی است که به منظور گردش به دبی سفر کرده اند. این موضوع تنها به موضوع بزرگ بودن و قطب فروش طلا بودن دبی منحصر نمی شود. در حقیقت آن چه که این میزان از فروش را رقم زده است، کم بودن قیمت طلا در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی است.

نمایندگی برندهای معروف در دبی
خواندن این مطلب را از دست ندهید

خرید طلای ناب از بازار طلای دبی

بازار طلا دیره و خرید طلای ناب

طلاهای لوکس و اشرافی همچون دست بندهای مدرن و سنتی، گوشواره ها، سرویس های متنوع طلا، انواع زمرد، الماس و یاقوت از جمله مواردی است که به عنوان طلای ناب و گران قیمت توانید در بازار طلا دیره بیابید.

پیشنهاد ما این است که اگر در شب به دیدن بازار طلای دبی می روید، مواظب برق طلا در چشمانتان باشید. و قبل از رفتن به طور حتم قیمت روز طلا را چک کنید. زیرا بدون شک دستتان به خرید حتی عضوی کوچک از این بازار خواهد رفت.

تخفیف گرفتن یکی از عادات جالب ما ایرانیان در بازارهای خودمان است. باید به شما بگویم که این کار در بازار طلای دیره نیز امکان پذیر است. تا آن جا که می توانید چانه بزنید، این امر نه تنها موجب ناراحتی نمی شود، بلکه فروشنده را مجاب به سرویس دهی بهتر به شما خواهد کرد.

البته لازم به ذکر است که در بازار دبی به منظور خرید طلا، همواره با تحفیف هایی مواجه خواهید بود که گاها ممکن است شکی چون غیر اصل بودن طلا را در ذهنتان ایجاد کند. برای این منظور لازم است نگران نباشید. زیرا همانطور که اشاره شد، به سبب قطب شناخته شدن این بازار، گاها ممکن است طلایی را به قیمت طلای خالص نیز خریداری کنید که قیمتی بسیار کم در مقایسه با سایر کشورها دارد. دلیل این امر مرتبط با اهمیت این بازار در منطقه است که 20 درصد معاملات جهانی را به خود اختصاص می دهد.

در نیتجه…

اگر به دنبال یک خرید فوق العاده و خاص در دبی هستید، خریدی که سرشار از زرق و برق جواهرات باشد، بهترین مکان، بازار طلا دیره است. این بازار که با نام سوق طلا یا السوق الکبیر شناخته می شود، یکی از بزرگترین بازارهای مطرح در خاورمیانه و جهان است.

نکته جذاب بازار دیره در زمینه طلا، مرتبط با تخفیف های این بازار است که هم با چانه زنی و هم با حضور در زمان هایی چون برگزاری فستیوال و جشنواره ها می تواند شما را مسرور از یک خرید عالی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *