گردشگری

پیست اسکی دبی

پیست اسکی دبی یکی از مفرح ترین، هیجان انگیزترین و زیباترین مناطق گردشگری در امارات و شهر دبی محسوب می شود. این پیست با نام هایی از قبیل سرزمین برفی دبی یا پارک برفی دبی نیز شناخته شده است.

در واقع علت اصلی نام گذاری های بالا در رابطه با این مجموعه تفریحی، سرپوشیده بودن آن است که آن را با نام پیست اسکی سرپوشیده نیز معروف کرده است. این پیست سرپوشیده در سال 2005 افتتاح شد و از همان زمان تا به امروز، شاهد بازدیدکنندگان بسیاری به منظور بازی و تفریح بوده است.

از نکات جالب در باب وجود یک پیست اسکی در دبی، در واقع منطقه آب و هوایی این شهر است که وجود یک سرزمین برفی را نفی می کند. اما با  این حال سرپوشیده بودن، این امر را توجیه کرده است. بیایید در ادامه به بررسی بیشتر درباره هیجان های موجود در این پارک برفی بپردازیم.

پیست اسکی دبی

پیست اسکی دبی مال

همانند اکثر مجموعه های جالب که در دبی به شکلی ویژه وجود دارند سرزمین برفی دبی نیز در دبی مال واقع شده است. در واقع این پیست که با نام پیست اسکی دبی مال شناخته می شود، بخشی از سیستم تفریحی این مرکز خرید محسوب می شود.

نکته جالب سرزمین برفی دبی در این است شاید اگر کسی از وجود این پارک برفی آگاه نباشد و شما سخن از رفتن به پیست اسکی دبی را به میان بیاورید، احتمالا به شما خواهد خندید. زیرا دبی از جمله شهرهایی است که دمای آن می تواند به میزان 50 درجه سانتی گراد نیز برسد.

در واقع نکته اساسی پارک برفی دبی در این است که شما با رفتن به این مجموعه با یک فضای کاملا سرد و پوشیده از برف طرف هستید. فضایی که می توانید در آن زیباترین تجربه های اسکی را تجربه کنید.

جالب تر این است که بدانید در پیست اسکی دبی نزدیک به 6 هزار تن برف سفید و خالص وجود دارد. این برف ها با استفاده از سیستم های قدرتمندی که در دسته پیشرفته ترین سیستم های جهان هستند، همواره سرد مانده اند. یعنی با وجود هوای گرمی که در دبی وجود دارد، اثری از آب شدن برف در پیست برفی دبی وجود نخواهد داشت.

امکانات پیست اسکی سرپوشیده دبی

پیست اسکی دبی مال دارای سالنی به متراژ 22 هزار و 500 متر مربع است. این سالن گنجایشی برابر با حضور 1500 بازدید کننده دارد. دمای هوا در پیست برفی از بین منفی یک الی منفی پنج درجه سانتی گراد متغیر است.

علاوه بر شرایط دمایی مذکور، شما شاهد یک پیست اسکی 5 دور با ارتفاع و شیب های خاصی هستید. طولانی ترین دوری که برای دور این پیست ها در نظر گفته شده، 400 متر است که این مسافت سقوطی به ارتفاع بیش از 60 متر را نیز برای شما رقم می زند.

معرفی لوکس ترین مراکز خرید دبی
خواندن این مطلب را از دست ندهید

البته امکان بالا به این معنا نیست که تنها افراد حرفه ای می توانند وارد پیست اسکی دبی شوند. در واقع در این پیست برای افراد تازه کار و مبتدی نیز علاوه بر محیط هایی با شیب آرام، مربی هایی حرفه ای نیز در نظر گرفته شده است که می توانید با اتکا به آن ها، یک اسکی سواری حسابی را تجربه کنید.

هزینه ورودی پیست اسکی دبی

پیست اسکی دبی دارای قوانینی است که باید در نظر گرفته شود. به طور مثال ورود کودکان زیر دو سال در پیست برفی مجاز نخواهد بود. همچنین برای ورود کودکان دو تا هشت سال، لازم است که تمامی مراحل و مدت زمان حضور این افراد با نظارت بزرگسالان انجام شود. در صورت حضور سرپرست کودکان نه الی دوازده ساله در مجموعه دبی مال نیز، این افراد می توانند از پیست برفی استفاده کنند.

یکی دیگر از نکاتی که در رابطه افراد زیر بیست و یک وجود دارد، داشتن فرم رضایت والدین یا سرپرست است.

با تفاسیری که در باب قوانین حاکم بر پیست اسکی این شهر وجود دارد، به سادگی می توانید از هیجان و اتفاقات جالب این پیست با خبر شوید.

اما در رابطه با قیمت و هزینه ورودی پیست اسکی دبی به منظور استفاده از شیب های مختلف برای افراد مختلف، قیمت هایی در نظر گرفته شده است. این قیمت ها به شرح زیر است:

  • قیمت برای شیب در مدت زمان یک ساعت کامل برابر با حدود 310 درهم امارات است.
  • قیمت برای شیب در مدت زمان دو ساعت به طور تقریبی برابر با 210 درهم امارات است.
  • قیمت برای شیب مختص بانوان و کودکان نیز دست کم برابر با 180 درهم امارات است.

پیست اسکی دبی و پرش از ارتفاع

در نتیجه…

اگر به دنبال شگفت زده کردن خود در یک شهر گرم به منظور اسکی روی برف هستید، پیست اسکی دبی را می توان یک پیست برفی یا یک پارک برفی بی نظیر در جهان معرفی کرد. این پیست که در امارات واقع شده است، در دسته بهترین و بروز ترین پیست های اسکی جهان قرار دارد.

اعجاب جهانی از نظر تکنولوژی تولید برف و سرد نگه داشتن محیط، برای تجربه حضور در پیست اسکی سرپوشیده دبی تنها یکی از جذابیت های این مرکز تفریحی محسوب می شود. با این حساب نمی خواهید آن را تجربه کنید؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *