گردشگری, مراکز خرید

معرفی بازار استوک شارجه

معرفی بازار استوک شارجه

افراد زیادی هستند که امارات را با نام دبی می شناسد، اما جالب است بدانید یکی از معروف ترین جاهای دبی از نظر تجارت، شارجه است. این منطقه دارای بازارهای بزرگ است که به بازار استوک شارجه معروف است.

بازارهای استوک شارجه دارای دسته بندی مختلفی از نظر نوع اجناس به منظور فروش هستند. به طور مثال یکی از بازارهای معروف شارجه، قبرستان خودرو در این شهر است. در این قبرستان شما می توانید قطعات استوک انواع اتومبیل های مطرح در سطح جهانی از جمله هیوندا و تویوتا را بیابید.

اما جالب است بدانید که ماجرا تنها به بازار بالا خلاصه نمی شود. با این حساب اگر به قصد تجارت به امارات سفر می کنید، می توانید علاوه بر دبی، منطقه ای را بیابید که می تواند تجارتی متفاوت را برایتان رقم بزند. برای آشنایی با بازارهای این منطقه همراه ما باشید.

بازار استوک شارجه و بازارهای مرکزی شارجه

1.     بازار مرکزی

بازار مرکزی شارجه به بازار آبی نیز معروف است. این بازار انبوهی از کالاهای قدیمی و سنتی منطقه را به خود  اختصاص داده است. در واقع اکثر افراد برای خرید سوغاتی پس از سایر خرید های خود به این بازار مراجعه می کنند.

اما بازار آبی علاوه بر بخش سوغاتی، در بخش هایی دارای انواع مختلفی از اجناس استوک و عمده است که این اجناس از جمله جنس هایی هستند که مورد پسند ایرانی ها قرار می گیرند. عطرهای روغنی و معطر و همچنین کاسه های سفالی به همراه فرش های دستباف عربی را می توانید به سادگی در این بازار بیابید.

2.     بازار مرکز شهر شارچه

یکی دیگر از بازارهای شارجه، بازار استوک شارجه در مرکز شهر است. این بازار طیف وسیعی از مارک های مختلف جهانی را به خود اختصاص داده است. به طوری که بیش از 120 مارک بین المللی را می توانید در آن بیابید.

مبلمان منزل، لوازم التحریر، اسباب بازی، وسایل الکترونیک و اجناسی از این دست، در بازار مرکز شهر قابل یافت هستند. علاه بر این شما می توانید در این مرکز از رستوران ها و مراکز تفریحی این بازار نیز بهره ببرید.

بازار استوک شارجه و مرکز صحرا

3.     مرکز صحرا

مرکز صحرا یکی از مراکز پیشرو و متفاوت در امارات است که به نوعی می توان آن را در دسته بازار استوک شارجه نیز قرار دارد. این مرکز دارای فروشگاه ها و رستوران های بسیاری است.

نکته ای که در باب مرکز صحرا وجود دارد، این است که احتمال خرید عمده و استوک برخی از کالا در این بازار تقریبا غیر ممکن است. اما از آنجایی که این بازار دارای طیف گسترده ای از کالا است می تواند مسیر خوبی برای دستیابی تاجران به مراکز اصلی عمده فروشی باشد.

انواع روش های مهاجرت به دبی
خواندن این مطلب را از دست ندهید

4.     انصار

بازار انصار از جمله بازارهایی است که نیاز به جستجو را برای شما به اتمام می رساند. این بازار که به عنوان یکی از بازارهای عمده با طیف گسترده شناخته می شود در شارجه واقع شده است.

نکته جالبی که در رابطه با بازار انصار وجود دارد مرتبط با ادغام اجناس گوناگون از جمله محلی، سنتی و بین المللی به صورت یک جا و با هم است. با این حساب ممکن است در حین خرید از این بازار کمی هم دچار سردرگمی شوید.

5.     روستای الشعب

روستای الشعب یک مرکز یا محل خرید در قالب بازار استوک شارجه است. پوشاک مردانه و زنانه در نوع سنتی، کالاهای الکترونیکی و لوازم جانبی شیک و ده ها مورد دیگر از این دست، از جمله کالاهایی است که می توانید در این بازار بیابید.

جالب است بدانید که یکی از بزرگ ترین پیست های اسکیت در منطقه روستای الشعب واقع شده است. از همین رو یکی از مراکز توریستی در شارجه نیز محسوب می شود.

بازار استوک شارجه و الشعب

6.     قبرستان خودرو

شاید وقتی صحبت از بازار استوک شارجه می شود، همانطور که در ابتدا اشاره شد برخی از افراد یاد قبرستان خودرو بیفتند. این بازار که برخی آن را یک بازار سیاه نیز تلقی می کنند، از معروف ترین مراکز فروش لوازم خودرو در شارجه محسوب می شود.

جالب است بدانید که برخی از لوازم موجود در این بازار می توانند دارای قدمت بسیاری باشند. به طوری برخی از این لوازم به شکل آنتیک نیز فروخته می شود. به طور مثال اگر دنبال قطعه ای از یک خودرو هیوندای قدیمی باشید، اگر هیج کجا آن را نیابید، قطعا این وسیله در بازار استوک خودرو شارجه یافت خواهد شد.

در نتیجه…

وقتی صحبت از بازار استوک شارجه می شود ما با دو منظور طرف هستیم. در وهله اول با مجموعه بازارهایی مواجه هستیم که در منطقه شارجه واقع شده اند. این مجموعه بازارها اغلب محل هایی هستند که برای فروش اجناس عمده و استوک مورد توجه اکثر تاجران قرار می گیرد.

در وهله دوم با بازار خودرو شارجه مواجه هستیم که این بازار نیز مختص برخی از تاجران است که در فعالیت های مرتبط با خودرو و لوازمی از این دست مشغول هستند. جالب است بدانید که در این بازار حتی می توانید تعداد قابل توجهی از کلکسیونرهای خودرو را نیز بیابید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *