گردشگری

شرایط اعزام دانشجو به امارات

شرایط اعزام دانشجو به امارات

به دلیل روابط نزدیکی که کشور امارات با سایر کشورهای پیشرفته مانند کانادا و اتحادیه اروپا دارد و وجود دانشگاه‌های بین‌المللی معتبر در این کشور، بسیاری از دانشجویان در تلاش هستند تا از طریق تحصیل در دانشگاه‌های این کشور، راه خود را برای ورود به کشورهای پیشرفته‌تر باز کنند. به همین دلیل است که امروزه موسسه‌های زیادی در حوزه اعزام دانشجو به امارات فعالیت دارند و از این طریق سعی می‌کنند به دانشجویان برای قرار گرفتن در مسیر پیشرفت کمک کنند. در این مقاله قصد داریم تا همه آنچه را باید درباره اعزام دانشجو به شهرهای مختلف کشور امارات بدانید؛ با شما در میان بگذاریم.

شرایط و مدارک لازم برای اعزام دانشجو به امارات

اعزام دانشجو به دانشگاه‌های مختلف در کشور امارات در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد . دکترا انجام می‌گیرد. یکی از مزیت‌های بزرگ تحصیل در امارات این است که شعبه‌های مختلفی از دانشگاه‌های معتبر در این کشور وجود دارند که شما می‌توانید با تحصیل در آن‌ها، یک مدرک دانشگاهی بسیار معتبر را به دست آورید.

برای گرفتن ویزای دانشجویی در امارات، نیاز به یک اسپانسر دارید؛ این اسپانسر می‌تواند یکی از بستگان یا آشنایان شما باشد. به‌علاوه می‌توانید با دریافت بورسیه از دانشگاه، آن را به‌عنوان اسپانسر خود معرفی کنید. مدارکی که شما باید برای استفاده از خدمات موسسه‌های اعزام دانشجو به دانشگاه‌های امارات ارائه دهید؛ از قرار زیر هستند:

 • کپی برابر با اصل پاسپورت و اصل آن
 • 12 قطعه عکس
 • نام دانشگاهی که قصد ورود به آن را دارید
 • مدارک اثبات تحصیل در مقاطع قبلی
 • توصیه نامه
 • گواهی سلامت پزشکی
 • مدارک مربوط به زبان با توجه به الزامات دانشگاه
 • رسید پرداخت هزینه‌ها در مراحل مختلف

مدارک لازم برای اعزام دانشجو به امارات

اعزام دانشجو به امارات در مقاطع تحصیلی مختلف

موسسه‌های مختلفی در ایران فعالیت دارند که در حوزه اعزام دانشجو به امارات فعالیت می‌کنند؛ این موسسه‌ها می‌توانند به شما در یافتن یک دانشگاه متناسب با رشته تحصیلی و شرایط‌تان کمک کنند. به همین دلیل است که اگر می‌خواهید برای تحصیل به این کشور بروید؛ باید یک موسسه خوب را انتخاب کرده و از مشاوره‌های آن استفاده کنید تا مطمئن شوید که مسیر درستی را طی کرده‌اید.

با توجه به مقطع تحصیلی که قصد دارید در آن ادامه تحصیل دهید؛ شرایط اعزام دانشجو متفاوت خواهد بود که در ادامه سوالاتی را درباره هریک مطرح کرده و به آن‌ها پاسخ خواهیم داد.

اعزام دانشجو در مقطع کارشناسی

 • اصلیترین مدرک برای تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه‌های امارات چیست؟

دیپلم دوازده ساله که به تایید اداره آموزش و پرورش امارات رسیده باشد که در این صورت باید شرایط معادل سازی مدرک تحصیلی در امارات را بدانید.

 • مزیت اعزام دانشجو به امارات در مقطع کارشناسی چیست؟

شما می‌توانید پس از تحصیل به مدت چند ترم در یکی از دانشگاه‌های بین‌المللی امارات، به شعبه اصلی آن دانشگاه در کشور موردنظر منتقل شوید. درنتیجه هم از شرایط تحصیلی مطلوبی برخوردار خواهید بود و هم مسیر همواری برای تحصیل در دانشگاه‌های معتبر جهان خواهید داشت. اهمیت انتخاب دانشگاه در این مقطع بسیار زیاد است؛ به همین دلیل باید بهترین دانشگاه‌های دبی و امارات را بشناسید.

 • آیا امکان کار برای دانشجویان مقطع کارشناسی در امارات وجود دارد؟

دانشجویانی که مشغول تحصیل در امارات هستند؛ می‌توانند برای تامین بخشی از هزینه‌های خود، در این کشور کارهای نیمه‌وقت را انجام دهند. یافتن کار در امارات بستگی به رزومه و تسلط شما بر زبان‌های انگلیسی و عربی خواهد داشت؛ در صورت پیدا کردن کار می‌توانید 10 ساعت در هفته مشغول به انجام آن شوید که به ازای هر ساعت حدود 12 دلار دستمزد دریافت خواهید کرد.

 • هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های امارات چقدر است؟

بسته به رشته و شهر، این هزینه معمولا بین 8 تا 20 هزار دلار در هر سال است. اما تحصیل پزشکی در امارات ممکن است هزینه بیشتری را روی دست شما بگذارد؛ برای مثال در شهر دبی، هزینه دانشجویان پزشکی چیزی در حدود 40 هزار دلار در سال است.

 • دوره کارشناسی در امارات چند ساله است؟

دوره کارشناسی در امارات معمولا 3 تا 4 سال طول می‌کشد.

دریافت ویزای تحصیلی امارات

اعزام دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد

 • مدارک موردنیاز برای اعزام دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد چیست؟

ارائه مدرک کارشناسی و تایید آن توسط مراجع ذی‌صلاح در امارات، برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌های این کشور ضروری است.

 • گرفتن مدرک کارشناسی ارشد در امارات چقدر طول می‌کشد؟

دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های این کشور معمولا بین یک تا سه سال است که در پایان این دوره شما می‌توانید با دفاع از پایان نامه خود، مدرک را دریافت کنید.

 • آیا امکان کار برای دانشجویان کارشناسی ارشد وجود دارد؟

در زمانی که اشتغال به تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در امارات دارید؛ می‌توانید 20 ساعت در هفته مشغول به کار شوید. در این صورت درآمدی بین 100 تا 150 دلار در هفته خواهید داشت. به‌علاوه پس از پایان تحصیلات در این مقطع، یک سال به شما فرصت داده می‌شود تا بتوانید کار پیدا کرده و ویزای تحصیلی خود را به کاری تبدیل کنید.

 • هزینه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در امارات چقدر است؟
لیست مدارس ایرانی در دبی
خواندن این مطلب را از دست ندهید

به‌طور میانگین برای تحصیل در این مقطع باید سالانه 9 تا 20 هزار دلار بپردازید.

بهترین دانشگاه های امارات

اعزام دانشجو در مقطع دکترا

 • مدارک لازم برای اعزام دانشجو به امارات در مقطع دکترا چیست؟

برای تحصیل در مقطع دکترا در کشور امارات، نیاز به یک رزومه بسیار قوی دارید. با استفاده از این رزومه باید نظر یک استاد راهنما را به خود جلب کرده و از این طریق مجوز تحصیل در این مقطع را به دست آورید. به‌علاوه داشتن مدرک تافل یا آیلتس با نمره بالا برای تحصیل در دانشگاه‌های بین‌المللی در این مقطع الزامی است.

 • تحصیل در مقطع دکترا چقدر طول می‌کشد؟

دوره دکترا در امارات معمولا سه تا چهار سال طول می‌کشد؛ در طی این مدت دانشجویان به انجام کار تحقیقاتی مشغول می‌شوند و درنهایت باید کار را در قالب یک تز ارائه داده و از آن دفاع کنند. البته سنوات مجاز برای دانشجویان نیمه‌وقت برابر 14 ترم است.

 • هزینه تحصیل در مقطع دکترا چقدر است؟

هزینه تحصیل در این مقطع به ازای هر سال برابر 9 تا 20 هزار دلار است.

اعزام دانشجو به امارات از طریق بورسیه

به دلیل بالا بودن هزینه‌های تحصیل در امارات، بسیاری از دانشجویان به دنبال این هستند که از فرصت‌های بورسیه در دانشگاه‌های این کشور استفاده کنند. برخی از دانشگاه‌های امارات، علاوه بر ارائه وام دانشجویی به دانشجویان، بورسیه تحصیلی را هم به آن می‌دهند. انواع بورسیه‌های تحصیلی ارائه‌شده در دانشگاه‌های امارات از قرار زیر هستند:

 • بورسیه کامل یا Full Scholarship

بورسیه کامل معمولا در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می‌شود؛ برای استفاده از این نوع بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد باید مدارک لیسانس شما در زمان امتیازبندی، امتیازی بالاتر از 3.8 را به دست آورند. در این صورت دانشگاه صد درصد هزینه‌های اسکان و 50 درصد هزینه‌های تحصیل شما را خواهد پذیرفت. به‌علاوه دانشجویان دکترا هم می‌توانند از مزایایی که استاد راهنما در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد؛ استفاده کنند.

 • بورسیه جزئی

برای استفاده از این نوع بورسیه باید امتیاز شما از 3 بالاتر باشد؛ در این صورت 50 درصد هزینه اسکان و 30 درصد هزینه تحصیل شما از سمت دانشگاه پرداخت خواهد شد.

نکته مهم: دانشگاه‌های مختلف بسته به شرایط و بودجه خود، شرایط مختلفی را برای بورسیه به دانشجویان ارائه مید‌هند. بنابراین باید پیش از هر اقدامی، از شرایط این نوع از بورسیه‌ها مطلع شوید.

بهترین دانشگاهها برای اعزام دانشجو به امارات

بهترین زمان برای اعزام دانشجو به دانشگاههای امارات

دانشگاه‌های امارات در هر سال تحصیلی دو بار ورودی‌های جدید را پذیرش می‌کنند؛ بنابراین بهترین زمان برای اعزام دانشجو به امارات، اول سپتامبر و اول ژانویه است. نکته مهم این است که شما باید فرایند دریافت پذیرش و ویزا را قبل از این دو زمان انجام دهید. به‌علاوه باید دقت کنید که این فرایند را در دقیقه نود انجام ندهید؛ زیرا معمولا در نزدیکی شروع سال تحصیلی، ترافیک کاری زیاد خواهد شد و فرایند صدور ویزا مدت بیشتری طول خواهد کشید.

شرایط اعزام همراه با دانشجویان به امارات

یکی از مزیت‌های اعزام دانشجو به دانشگاه‌های امارات این است که این کشور در مورد همراهان، انعطاف خوبی از خود نشان می‌دهد. درنتیجه شما می‌توانید همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را به همراه خود ببرید. اما نکته مهم این است که برای این کار باید یک پرینت از حساب بانکی خود ارائه دهید که نشان می‌دهد شما می‌توانید از پس تامین هزینه‌های خانواده خود برای زندگی در امارات برآیید.

آیا امکان دریافت اقامت با اعزام دانشجو وجود دارد؟

یکی از نکاتی که باید بدانید این است که ویزای تحصیلی نمی‌تواند به شما در دریافت اقامت امارات کمک کند؛ با استفاده از این ویزا شما تنها می‌توانید در مدت اعتبار آن، در این کشور مستقر شوید. اما اگر می‌خواهید برای دریافت اقامت اقدام کنید؛ باید در این کشور کار پیدا کرده و ویزای خود را به کاری تبدیل کنید. اگر به زبان عربی تسلط دارید؛ پیدا کردن کار برای شما خیلی ساده‌تر خواهد شد.

سخن پایانی

اعزام دانشجو به امارات باید توسط موسسه‌های معتبری انجام بگیرد که مجوز این کار را دارند؛ در زمان مراجعه به این موسسات باید از اعتبار آن‌ها مطمئن شوید. به‌علاوه قبل از هر اقدامی باید به‌طور کامل درباره بهترین دانشگاه های دبی و امارات تحقیق کرده و بهترین گزینه را انتخاب کنید. برای مثال تحصیل در دانشگاه‌های بین‌المللی در امارات می‌تواند به شما در رسیدن به کشورهای پیشرفته‌تر و ادامه تحصیل در آن‌ها کمک کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *