تفریحات, گردشگری

معرفی لگو لند دبی

لگو لند دبی یک پارک تفریحی با فضایی موضوعی است که مخصوص خانواده ها طراحی شده است. این پارک در سال 2016 افتتاح شد و به نوعی اولین پارک در نوع خود در منطقه خاورمیانه محسوب می شود.

لگو لند در ابتدای امر قرار بود که در سال 2011 در دبی لند افتتاح شود. اما مبتنی بر سیاست های شادی آفرینی، در سال 2016 در دبی پارک و ریزورت واقع شد.

جالب است بدانید که برای لگولند ساخته شده در دبی، برای خانواده هایی که کودک 2 تا 12 ساله دارند، به میزان 60 میلیون لگو برای ساخت 15 هزار مدل لگو در نظر گرفته است. با این حساب شما شاهد 40 بازی و جاذبه هایی گردشی در محدوده 6 بخش موضوعی خواهید بود.

ما در این بخش به بررسی و معرفی یکی از پارک های بزرگ و پر هیجان با نام لگولند در دبی خواهیم پرداخت. برای آشنایی با شگفتی این پارک همراه ما باشید.

لگو لند دبی و کارخانه لگو

لگو لند دبی و بخش های متنوع آن

ماشین های پدالی، هواپیماهای کوچک دو نفره و ده ها اسباب بازی دیگر را می توانید در لگو لند بیابید. اگر کودکی داشته باشید که کمی بزرگ تر باشد، بدون شک عاشق چرخ و فلک اژدها و برج سقوط آزاد در لگو لند می شود.

نکته جالب لگو لند در این است که با وجود سرپوشیده بودن، این پارک دارای یک سیستم تهویه فوق العاده است. به این صورتی که برخی حتی این پارک را به سبب طبیعی بودن این سیستم، یک پارک سر باز نیز می شناسند.

بیایید به بخش های متفاوت لگولند بپردازیم.

1.     کارخانه لگو در لگو لند دبی

شاید شده باشد که در ذهنتان سوالی در رابطه با چگونگی ساخت لگو پیش آمده باشد. کارخانه لگو جایی است که به سوال شما، پاسخ داده می شود. در واقع در این بخش ما شاهد ساخت و تولید میلیون ها لگو در مدل های مختلف خواهیم بود. حتی می توانید به منظور سوغاتی از این کارخانه لگو هدیه بگیرید.

هیجان انگیز است اگر بدانید که به سبب وجود این کارخانه لگو در دبی، میتوانید اسباب بازی های مورد علاقه ای به شکل لگو داشته باشید. به همین منظور یک بخش فروشگاهی نیز برای این کارخانه طراحی شده است.

لگو لند دبی و شهر لگو

2.     شهر لگو

فعالیت های سرگرم کننده همراه کودکان، بهترین جایی را که می طلبد، شهر لگو است. در این شهر کودکان می آموزند که چگونه با هواپیما پرواز کنند. می آموزند چگونه رانندگی کنند و یا اینکه ساختمانی در حال سوختن را از آتش سوزی نجات بدهند.

معرفی نمایشگاه اکسپو 2020 دبی
خواندن این مطلب را از دست ندهید

این بخش علاوه بر موارد بالا دارای فعالیت ها و مراکزی چون مدرسه قایقرانی، اسکله قایق ها و مرکز پلیس است.

3.     تخیل در لگو لند دبی

منطقه تخیل جایی است که می توانید تمامی دوست داران لگو را مشاهده کنید. ساحتن ماشین مسابقه ای با لگو و شرکت کردن در مسابقه با آن، یکی از فعالیت های این بخش است. حتی می توانید در این بخش مدل های کوچکی از ربات های واقعی، از جنس لگو را بسازید.

بالا رفتن از برج های Kid Power و به آرامی به سمت پایین سقوط آزاد کردن، یکی دیگر از بخش های منطقه تخیل در لگولند است.

لگو لند دبی و قلمرو پادشاهی

4.     قلمرو پادشاهی

گذراندن روز در یک سرزمین قرون وسطایی بدن شک می تواند دارای شگفتی های فوق العاده ای باشد. در این بخش می توانید با تمام وجود حضور در دروه قرون وسطا را حس کنید. وجود اسکله هیجان انگیز اژدها و فتح آن از طریق قلعه پادشاه، یکی از سرگرمی های ناب این منطقه است.

شما همچنین می توانید به همراه اعضای خانواده خود در این بخش با هیجانی متفاوت تر از فتح اسکله، به چرخ زدن و ماجراجویی کردن مرلین نیز سری بزنید.

5.     ماجراجویی

اگر به عنوان یک کاشف جوان به دنبال یک حس ماجراجویی در سرزمن لگو لند دبی هستید، این بخش را از دست ندهید. در این بخش می توانید به همراه خانواده وارد یک زیر دریایی شوید. به دل آب بزنید و با رفتن به زیر آّب، اسکی کردن روی آب و جا خالی دادن نسبت به موج های هولناک، ماجراجویی کنید.

شما با گذراندن تمام موانع بالا، دست آخر قرار است به گنج گمشده برسید. به نظر شما این گنج در کدام قسمت از معبد های قدیمی پنهان شده است؟!

لگو لند دبی و سرسره سواری

6.     مینی لند

قلب هر لگو لند در هر جای دنیا، مینی لند آن است. جالب است بدانید که اولین مینی لند سرپوشیده دنیا در لگو لند دبی واقع شده است. این شهر کوچک با ظرافتی بی نظیر، به تنهایی با بیش از 20 میلیون لگو ساخته شد است.

در  مینی لند دبی می توانید برج  های بزرگ دبی را مشاهده کنید. می توانید نمادهای معروفی از خاورمیانه را ببینید که با استفاده از لگو شبیه سازی شده اند. امکان ندارد به لگولند در امارات بروید و زمانی را صرف دیدن مینی لند نکنید، زیرا در این صورت روزتان کامل نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.