گردشگری

انواع روش های مهاجرت به دبی

مهاجرت به دبی در چندین سال اخیر تبدیل به یکی از گزینه های اساسی افراد برای توسعه خود و سایر جوانب زندگی شده است. در واقع از آنجایی که دبی یا کشور امارات امروزه به عنوان یکی از قطب های اقتصادی منطقه شناخته می شود، اکثر افراد به دنبال مهاجرت به این شهر یا کشور هستند.

کشور امارات را باید یکی از موفق ترین کشورهای خاورمیانه در جنوب غربی آسیا و در ناحیه شرق شبه جزیره عربستان معرفی کرد. این کشور با قطر و عربستان دارای مرزهای مشترکی است.

علیرغم آب و هوای بیابانی امارات و دبی، جاذبه های بسیاری در این منطقه وجود دارد که هر کسی را ترغیب به مهاجرت می کند. از همین رو افراد زیادی هستند که به سبب بهره مندی از جواز اقامت، اقدام به یافتن روش برای مهاجرت می کنند.

در این بخش ما قصد داریم به بررسی انواع مختلف روش هایی که می تواند راه رسیدن به دبی را فراهم کند بپردازیم.

مهاجرت به دبی

ویزای طلایی برای مهاجرت به دبی

به طور کلی دبی و امارات از آن جمله از منطقه هایی هستند که بر اساس قوانین مهاجرت خود، به مهاجران مجوز اقامت دائم و حق شهروندی نمی دهند. به این معنا که شما نمی توانید با مهاجرت به دبی به عنوان شهروند بومی امارات شناخته شوید. اما می توانید بسته به شیوه هایی که برایتان در ادامه شرح می دهیم، مجوزهای موقتی را دریافت کنید که اقامت شما را تا بخش زیادی در دبی فراهم می کند.

مهم ترین شیوه برای دریافت اقامت دبی بر اساس قانونی که در سال 2020 مطرح شده، دریافت ویزای طلایی امارت متحده عربی است.

ویزای طلایی، نوعی ویزای بلند مدت است که کشور امارات بسته به شرایط و قوانینی که تعیین کرده، افراد را برای حضور در امارات یا دبی خواهد پذیرفت.

دارندگان مدارک فارغ التحصیل در مقطع دکتری از دانشگاه های مطرح جهان، مهندسین در رشته های نوین، محصلین ممتاز در مقطع متوسطه، دانشجویان ممتاز با معدل فارغ التحصیلی بالا و همچنین برخی از سرمایه گذاران، از جمله افرادی هستند که می توانند واجد شرایط دریافت ویزای طلایی باشند.

اما تنها راه مهاجرت به دبی منوط به ویزای طلایی نیست. در واقع دو روش مهاجرتی برای دستیابی به اقامت دبی وجود دارد. اولین روش مرتبط با ویزای طلایی است و دومین روش مرتبط با ویزای کوتاه مدت. ویزای کوتاه مدت با نام ویزای توریستی، ویزای درمانی، ویزای شورای همکاری خلیج فارس، ویزای ترانزیت و غیره نیز شناخته می شود.

در کنار تمام موارد بالا، گزینه های دیگری وجود دارد که در ادامه توضیح خواهیم داد.

مهاجرت به دبی از طریق کار

مهاجرت کاری به دبی

مهاجرت کاری از متداول ترین روش های مهاجرت است که بر اساس پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمایان صورت می گیرد. بر اساس قوانین امارات، صدور این مجوز و این نوع از مهاجرت بر عهده وزارت کار و منابع انسانی امارات است. شما بر پایه شرایطی که این وزارت به منظور جذب نیروی انسانی تعیین کرده است می توانید مقیم دبی شوید.

تور آبی آتلانتیس
خواندن این مطلب را از دست ندهید

مدت زمان اقامت شما بر اساس مجوز کاری تا زمان پایان پروژه کاری معتبر است. پس از آن با تمدید کار می توانید اقامت بیشتری را نیز دریافت کنید.

مهاجرت تحصیلی به دبی

از آنجایی که در کنار پیشرفت های تجاری و صنعتی، سطح کیفی آموزش در امارات نیز بسیار بالاست، مهاجرت به دبی از طریق تحصیل یکی از گزینه های افراد محسوب می شود. متقاضیان این امر با دستیابی به ویزای تحصیلی می توانند تا پایان مدت زمان تحصیل در امارات مقیم باشند.

پس از پایان تحصیلات اگر شرایط کاری نیز برای شما فراهم شود می توانید از طریق پروژه های کاری نیز مقیم امارات یا دبی شوید.

مهاجرت به دبی از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت سرمایه گذاران به دبی

خرید ملک، ثبت شرکت، خرید اوراق قرضه و کارآفرینی از جمله مواردی است که به منظور مهاجرت به دبی از طریق سرمایه گذاری مسیر رسیدن شما را به امارات فراهم می کند.

باید توجه داشته باشید بسته به این که از طریق کدام یک از شیوه های سرمایه گذاری اقدام می کنید، مدت زمانی برای اقامت در نظر گرفته می شود. این مدت زمان از  180 روز تا اقامت 5 ساله به همراه خانواده میسر است. این اقامت بسته به شرایط و هزینه های شما قابل بررسی،تعیین و تمدید است.

مهاجرت ازدواجی به دبی

امارات به منظور مهاجرت به دبی به هیچ وجه پذیرنده تابعیت های دو گانه نیست. به همین منظور اگر مردی اماراتی با زنی خارجی ازدواج کند، برای دریافت اقدام دائم باید تابعیت قبلی خود را سلب کند.

همچنین اگر زنی اماراتی با مردی خارجی ازدواج کند، پس از سه سال امکان دریافت اقامت برای او فراهم می شود. اما دارای حقوق شهروندی نخواهد بود. روند ازدواج نیز باید بر اساس قوانین حاکم بر امارات صورت بگیرد.

مهاجرت از طریق تولد

هر کشوری بسته به دو رویکرد خون و خاک اقدام به پذیرش تابع می کند. در رابطه امارات، رویکرد خون امکان پذیر است. یعنی هم پدر و هم مادر فرزند باید در امارات متولد شده باشند تا تابعیت فرزند مربوط به امارات باشد.

مهاجرت به دبی و دریافت اقامت

در پایان…

به منظور مهاجرت به دبی و دستیابی به اقامت امارات باید به خاطر داشته باشید که چنین امری به سادگی امکان پذیر نیست. زیرا در ابتدای امر امارات پذیرنده اتباع غیر بومی نیست و نمی توان تبعه این کشور شد مگر آن که بسته به شرایطی تابعیت قبلی خود را سلب کند.

اما به منظور فعالیت هایی چون تحصیل، کار و سرمایه گذاری که امارات به سبب این موارد به نوعی اروپای خاورمیانه محسوب می شود، به متقاضیان ویزای تجاری خواهد داد. هر کدام از ویزاها بسته به مدت زمان تحصیل و کار می توانند قابل تمدید باشند. شرکت مروارید به عنوان اولین شرکت ثبت خدمات تجاری و تفریحی در امارات متحده عربی می تواند به صورت تضمینی اقامت شما را ثبت نماید.

برای ثبت شرکت در امارات می توانید از طریق ثبت وقت مشاوره رایگان با دید روشن به اقدام به اخذ اقامت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *