گردشگری

شرایط ویزای دبی برای دختر چیست؟

شرایط ویزای دبی برای دختر چیست؟

دبی یکی از بهترین مقصدها برای مسافران و گردشگران است؛ زیرا جاذبه‌های زیادی دارد و می‌تواند یک سفر بسیار خاطره‌انگیز را برای آن‌ها به وجود آورد. اما در این میان دولت امارات شرایط خاصی را برای صدور ویزا برای دختران مجرد در نظر گرفته است که باید پیش از سفر به این کشور از آن‌ها آگاه باشند. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم شرایط ویزای دبی برای دختر را بررسی کنیم.

انواع ویزای توریستی دبی برای دختران

انواع ویزای مسافرتی که دختران مجرد می‌توانند برای ورود به دبی دریافت کنند؛ با سایر افراد متفاوت نیست. به عبارت بهتر گردشگران دختر هم می‌توانند با توجه به مدتی که قرار است در این شهر بمانند؛ ویزای موردنظر را انتخاب کنند. انواع ویزای دبی برای دختر از قرار زیر است:

  • ویزای یک بار ورود و خروج 96 ساعته
  • ویزای یک بار ورود و خروج 14 روزه
  • ویزای یک بار ورود و خروج یک ماهه
  • ویزای یک بار ورود و خروج سه ماهه
  • ویزای یک بار ورود و خروج شش ماهه

مراحل دریافت ویزای دبی برای دختر

ویزای دبی برای دختران مجرد به دو صورت صادر می‌شود که به نام‌های معمولی و فوری شناخته می‌شوند. این دو نوع ویزا ازنظر مدت‌زمان صدور با هم متفاوت هستند؛ به این معنا که ویزای معمولی در طی سه تا هفت روز کاری و ویزای فوری پس از گذشت یک تا سه روز کاری صادر خواهد شد.

برای دریافت این نوع ویزا، نیاز به یک کفیل یا ضامن دارید؛ به این ترتیب دولت امارات مطمئن خواهد شد که شما پس از اتمام مدت ویزا، از این کشور خارج خواهید شد. این کفیل می‌تواند یک آژانس گردشگری یا ایرلاین باشد. البته بسته به نوع ویزایی که انتخاب می‌کنید؛ کفیل می‌تواند متفاوت باشد. برای مثال در ویزاهای کاری، کارفرمای شما، کفیل شما خواهد بود.

به‌علاوه اگر می‌خواهید به‌صورت آزاد به این کشور مسافرت کنید؛ باید آشنایی را در امارات داشته باشید که بتوانید با ارائه مدارکی، آشنایی با او را اثبات کنید.

نکته مهم: شما می‌توانید ویزای توریستی دبی را به‌صورت آنلاین و بدون هیچ مشکلی دریافت کنید؛ بنابراین پس از تعیین کفیل و ارسال مدارک دیگر نیازی به مراجعه حضوری به سفارت یا مکان‌های دیگر نخواهید داشت.

مدارک لازم برای دریافت ویزای دبی برای دختر

مدارک عمومی لازم برای دریافت ویزای دبی

همه افرادی که می‌خواهند به دبی سفر کنند؛ باید یک سری از مدارک را برای کفیل ارسال کنند. این مدارک که به‌عنوان مدارک عمومی شناخته می‌شوند؛ برای همه افراد مشترک هستند و محدود به دختران یا افراد مجرد نمی‌شود. این مدارک از قرار زیر هستند:

  • فرم کامل‌شده برای ارائه درخواست ویزای امارات
  • کپی همه صفحات شناسنامه و پشت و روی کارت ملی
  • اصل پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار
  • یک قطعه عکس سه در چهار
  • رسید پرداخت هزینه‌های لازم برای دریافت ویزا و بیمه مسافرتی (این هزینه در ویزای عادی برابر 341 درهم و برای ویزای فوری برابر 416 درهم است.)
مراکز خرید ارزان دبی
خواندن این مطلب را از دست ندهید

شرایط ویزای دبی برای دختر

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید درباره ویزای دبی برای دختر بدانید این است که دختران زیر 18 سال نمی‌توانند به تنهایی به این شهر سفر کرده و ویزا دریافت کنند. بنابراین صدور ویزا برای این افراد تنها در صورت داشتن همراه امکان‌پذیر است.

نکته مهم: فردی که به‌عنوان همراه دختران معرفی می‌شود؛ باید در زمان ورود به این شهر آن‌ها را همراهی کند. زیرا از ورود دختران زیر 18 سال تنها به این شهر جلوگیری می‌شود و آن‌ها به‌عنوان مجرم شناخته می‌شوند. درنتیجه ناچار به پرداخت جریمه‌های زیادی خواهند شد و حتی ممکن است روانه زندان شوند.

هزینه ویزای دبی برای دختر

مدارک موردنیاز برای دریافت ویزا توسط دختران مجرد

شرایط ویزای دبی برای دختران، شامل دختران 18 تا 40 سال می‌شود؛ این افراد هم نمی‌توانند به تنهایی وارد دبی شوند و باید در زمان ورود به این کشور، یک همراه داشته باشند.

البته شرط داشتن همراه برای دختران 18 تا 40 سال در صورت ارائه ضمانت‌نامه به کنسولگری یا سفارت امارات، از بین خواهد رفت. این ضمانت درواقع تضمینی است که فرد برای بازگشت خود در زمان اتمام مدت اعتبار ویزا ارائه می‌دهد.

علاوه بر این موارد، دختران زیر 40 سال باید رسید رزرو هتل و بلیط رفت و برگشت هواپیما را هم به همراه دیگر مدارک، برای دریافت ویزای دبی ارسال کنند.

سخن پایانی

دریافت ویزا برای مسافرت به دبی کار چندان دشواری نیست و مدت زیادی طول نخواهد کشید؛ بااین‌حال دولت امارات محدودیت‌هایی را برای ورود دختران به این شهر در نظر گرفته است که باعث شده این فرایند برای دختران کمی دشوارتر باشد. در این مقاله به بررسی شرایط ویزای دبی برای دختر پرداختیم و با توجه به محدودیت‌های سنی، مدارک و شرایط موردنیاز را بررسی کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *