گردشگری

شرایط ویزای توریستی دبی

شرایط وسزای توریستی دبی

دبی یکی از پرطرفدارترین مقصدهای آسیایی برای توریستان است. وجود چشم‌اندازهای دیدنی و مکان‌های هیجان‌انگیز، دبی را به شهری جذاب برای گردشگران در خاورمیانه تبدیل کرده است. در سال 2019، دبی از 16.73 میلیون گردشگر استقبال کرد و تعداد افرادی که برای ویزای توریستی دبی درخواست می‌کنند؛ تقریبا به‌طور تصاعدی هر سال افزایش می‌یابد. وجود جزیره‌های دست‌ساز و سازه‌هایی مانند برج خلیفه در دبی، ریورلند دبی، لگولند دبی و پارک خور دبی باعث محبوبیت این شهر بین گردشگران شده است. همچنین برگزاری نمایشگاه اکسپو 2020 یکی از دلایل فوق‌العاده برای برنامه‌ریزی تعطیلات برای گردشگران است. دبی برای مسافران سراسر جهان جذاب است برای بازدید‌کنندگان ایالات‌متحده آمریکا، استرالیا، اروپا، ایران و دیگر نقاط جهان، انتخابی محبوب است. درنتیجه، تقاضای دائمی ویزای توریستی و گردشگری در دبی وجود دارد. ما در این مقاله قصد داریم شما را با همه آن‌چه که برای گرفتن ویزای گردشگری دبی باید بدانید، آشنا کنیم.

همه آن‌چه که درباره گرفتن ویزای توریستی دبی باید بدانید

دولت دبی برای همه گردشگرانی که علاقه‌مند به گردش در این کشور هستند؛ ویزای گردشگری صادر می‌کند. در ادامه ما یک نمای کلی از کل فرآیند مربوط به ویزای توریستی و انواع مختلفی از ویزای توریستی دبی را ارائه می‌دهیم. همچنین در مورد اسناد موردنیاز برای موفقیت درگرفتن ویزای توریستی صحبت خواهیم کرد. اگر کسی قصد دارد که برای تفریح به دبی سفر کند، حتما باید ویزای توریستی داشته باشد.

نوه دریافت ویزای توریستی دبی

ویزای توریستی چندگانه 5 ساله

یکی از ویزاهای خوب برای کسانی که می‌خواهند دبی را به‌عنوان مقصدی برای کار و گردشگری در نظر داشته باشند؛ ویزای توریستی چندگانه 5 ساله است. دارندگان گذرنامه از همه ملیت‌ها می‌توانند برای ویزای توریستی چندگانه 5 ساله از طریق کابینه دولت درخواست کنند.

این نوع ویزا بر اساس ضمانت شخصی شما خواهد بود و به شما اجازه می‌دهد تا 90 روز در امارات متحده عربی بمانید. علاوه بر این، دارندگان این ویزا می‌توانند درخواست تمدید 90 روزه داشته باشند و می‌توانند هر زمان که نیاز داشته باشند به امارات متحده عربی وارد و یا از آن خارج شوند.

به‌ویژه این ویزا برای خانواده‌های مهاجران مقیم امارات مفید خواهد بود. آن‌ها قادر خواهند بود که به‌راحتی با عزیزان خود ملاقات کنند، بدون این‌که نیاز باشد چندین بار مراحل گرفتن ویزا را طی کنند.

چه کسانی برای سفر به دبی نیازی به ویزای گردشگری ندارند؟

دارندگان گذرنامه برخی از کشورها برای سفر به دبی نیازی به ویزا ندارند. اگر به هر یک از این کشورها تعلق دارید، می‌توانید بلیط دبی را بخرید و تعطیلات رویایی خود را آغاز کنید. به شهروندان 22 کشور، ویزای 30 روزه برای ورود به دبی ارائه می‌شود. اگر دارنده گذرنامه از هرکدام از این کشورها باشید، برای بازدید از دبی و امارات نیازی به هیچ‌گونه ویزای قبلی ندارید.

آرژانتین، کانادا، استرالیا، ایرلند، ژاپن و تعدادی کشور دیگر می‌توانند از ویزای 30 روزه ورود به دبی استفاده کنند. به برخی دیگر از کشورها مانند آلمان، فرانسه، دانمارک و تعدادی کشور دیگر یک ویزای 90 روزه چندگانه داده می‌شود که تا 6 ماه اعتبار دارد.

ویزای دبی برای ملت‌ها و ساکنان شورای همکاری خلیج‌فارس

ساکنان شورای همکاری خلیج‌فارس که مدیران، کارمندان دولتی، پزشکان و مهندسان هستند، معمولا می‌توانند هنگام ورود به دبی بدون هیچ مشکلی ویزای توریستی دبی دریافت کنند؛ اما این ویزا شرایط خاصی دارد که حتما باید در مورد آن پرس‌وجو کرد.

بهترین و معروف ترین رستوران های ایرانی دبی
خواندن این مطلب را از دست ندهید

همه چیز درباره ویزای توریستی دبی

درخواست ویزای توریستی دبی

ویزای توریستی دبی یا مجوزهای ورود معمولا از طریق یک اسپانسر انجام می‌شود. اسپانسر شما می‌تواند یکی از موارد زیر باشد:

 • یک شرکت هواپیمایی مستقر در امارات متحده عربی
 • هتل یا نمایندگی تور مستقر در امارات متحده عربی
 • ساکنان امارات متحده عربی می‌توانند از دوستان و خانواده خود برای ویزای ملاقات به شرط رعایت شرایط خاص حمایت کنند.

درخواست ویزا از طریق عوامل تورها یا هتل‌های مستقر در امارات متحده عربی

تعداد زیادی از تورها و هتل‌ها وجود دارند که به شما در گرفتن ویزا کمک خواهند کرد. تعدادی از آن‌ها را می‌توان در اینترنت پیدا کرد. برای تائید صحت و اعتبار آن‌ها می‌توانید با سفارت محلی امارات متحده عربی تماس بگیرید.

درخواست ویزا از طریق هواپیمایی

چهار شرکت هواپیمایی زیر خدمات ویزای موردنیاز برای ورود به دبی را ارائه می‌دهند:

 • خطوط هوایی اتحاد
 • شرکت هواپیمایی امارات
 • پرواز دبی
 • ایر عربیا

خدمات ویزا از طرف این شرکت‌ها زمانی ارائه می‌شوند که فرآیند خرید بلیط را از طرف شرکت هواپیمایی شروع کنید.

مدارک موردنیاز برای ویزای توریستی دبی

 • تکمیل فرم ویزا
 • عکس 6 در 6 با زمینه سفید
 • کپی رنگی از گذرنامه، گذرنامه‌های برخی از کشورها در صفحه آخر اطلاعات مهمی دارند و نسخه رنگی از صفحه آخر نیز موردنیاز است
 • گذرنامه باید در زمان سفر حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد
 • بلیط‌های تائید شده به و از فرودگاه دبی

بسته به این‌که شما چه ملیتی داشته باشید، ممکن است اسناد بیشتری برای ویزای توریستی دبی موردنیاز باشد. زمان لازم برای صدور ویزا در هر حالت متفاوت است.

مدارک موردنیاز ویزای توریستی دبی

تمدید ویزای توریستی دبی

ویزای همه گردشگران می‌تواند به مدت 30 روز و دو بار بدون نیاز به خروج از کشور تمدید شود. هر بار تمدید ویزای توریستی دبی، 600 درهم هزینه خواهد داشت. اگر بنا به دلایلی مجبور باشید که پس از انقضا، برای تنظیم ویزای توریستی دبی اقدام کنید، باید جریمه پرداخت شود.

برخی از اطلاعات موردنیاز هنگام گرفتن ویزای گردشگری دبی

 • اخذ ویزای توریستی دبی پس از تکمیل کارها، در شرایط عادی، به شرطی که کلیه مدارک موردنیاز ارائه شده باشد؛ حدود 4 یا 5 روز کاری زمان خواهد برد.
 • هنگام درخواست ویزای گردشگری دبی، گردشگران از ملیت‌های خاص باید سپرده امنیتی پرداخت کنند. این بیعانه در زمان درخواست ارائه می‌شود. پس از خروج از کشور این مبلغ ظرف 4 تا 7 روز کاری بازپرداخت می‌شود.
 • کودکان هم برای سفر به امارات متحده عربی به داشتن مدارک و ویزای معتبر نیاز دارند.

سخن آخر

دبی به‌عنوان عروس خلیج‌فارس شناخته می‌شود و شهری مدرن و لوکس در امارات متحده عربی است. این شهر به دلیل فرهنگ غنی و شیوه زندگی پر زرق و برقی که دارد، به شهری محبوب برای گردشگران تبدیل شده است. دبی به دلیل امکانات و شرایط ویژه‌ای که دارد می‌تواند یک مقصد بین‌المللی برای گردشگران از سراسر دنیا باشد. روند گرفتن ویزای گردشگری دبی یک روند ساده و نسبتا سریع است و این می‌تواند برای گردشگران یک نکته مثبت باشد.

گرفتن ویزای توریستی دبی نیاز به یک اسپانسر دارد و بسته به شرایط می‌تواند سریع به دست شما برسد. ما در این مقاله مدارک موردنیاز برای گرفتن ویزا و شرایط آن را ذکر کردیم تا شما با آگاهی بتوانید برای گرفتن ویزای گردشگری دبی اقدام کنید.

منبع: bayut

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *