گردشگری

کافی شاپ یخی دبی

دبی در غافلگیر کردن گردشگران همیشه توانسته است بهترین پدیده ها را از خود نشان دهد. پس از پیست اسکی می توان کافی شاپ یخی دبی را به عنوان یکی از جاذبه های غافلگیر کننده این شهر معرفی کرد.

قبل از هرگونه توضیحی درباره رستوران یخی دبی به شما پینشهاد می کنیم که اگر به دنبال یک فضای کاملا متفاوت هستید، به هیچ وجه تورهای مرتبط با این کافه را از دست ندهید.

کافه یخی دبی که با نام رستوران یخی چیت اوت دبی نیز شناخته می شود، اولین کافه و اولین رستوران یخی در خاورمیانه است. این کافه رستوران یخی در سال 2007 افتتاح شد و پس از بازگشایی به شهرتی وصف ناپذیر رسید.

برخی از کسانی که سفر به دبی را تجربه کرده اند به خوبی از هوای گرم و خشک این شهر با خبر هستند، از همین رو کافه یخی دبی را بهترین گزینه برای فرار از این هوا می دانند. پس بیایید در ادامه به بررسی ویژگی های این کافه رستوران یخی بپردازیم.

کافی شاپ یخی دبی

معرفی کافی شاپ یخی دبی

گرمای طاقت فرسای دبی هر کسی را پس از مدتی مجاب می کند که به یک منطقه سرد پناه ببرد و ساعاتی را به منظور خنک شدن در آن سپری کند. کافه رستوران یخی دبی دقیقا چنین ایده ای را دنبال می کند.

در سال 2014 کافه یخی دبی به شکلی که امروزه قابل مشاهده است طراحی مجدد شد. به طوری که تمام دکوراسیون داخلی، تزئینات رستوران، میزها و حتی صندلی ها از جنس یخ ساخته شد.

ظرفیتی که رستوران یخی می تواند پذیرای افراد باشد برابر با 40 نفر است. از این جهت که از رستوران یخی به عنوان یک گزینه گردشگری ویژه محسوب می شود، برخی از افراد نیز صرفا برای عکس برداری به این مکان می روند.

در واقع جاذبه های موجود در کافی شاپ یخی دبی به شکلی است که افراد بر خلاف برخی از کافی شاپ های رایج که ترجیح می دهند چیزی بخورند، در این کافه، گردشگران گاها فقط به منظور بازدید هزینه می کنند.

امکانات  موجود در کافه رستوران یخی دبی

روزانه بیش از 100 نفر برای بازدید و عکس برداری و حتی صرف غذا و نوشیدنی به رستوران یخی دبی مراجعه می کنند. این کافه یخی از لحاظ منو، دارای انواع مختلفی از غذای گرم و سرد است که بسته به علاقه می توانید آن را سفارش دهید.

یکی از نکات جالب کافه رستوران یخی دبی در این است که برای ورود در همان ابتدا به شما لباسی گرم داده می شود. این لباس به شما در برابر دمای زیر صفر درجه کافه کمک می کند. بله درست متوجه شدید، دمای کافی یخی دبی زیر صفر است.

بهترین هتل های منطقه دیره دبی
خواندن این مطلب را از دست ندهید

معماری موجود در دکوراسوین و ساختار داخلی رستوران یخی دبی به شکلی است که اکثر افراد را تشویق به عکس برداری می کند. یعنی شما می توانید در حین این که غذا یا نوشیدنی سرو می کنید، عکس های یادگاری نیز برای خودتان ثبت کنید.

از جمله انواع نوشیدنی و غذای موجود در کافی شاپ یخی دبی می توان به سوپ داغ، ساندویچ، شکلات داغ، آب میوه، چای، قهوه، انواع دسر و آبنبات اشاره کرد.

علاوه بر موارد بالا این رستوران خاص، امکانی مهم و عمومی به منظور پارکینگ خصوصی و عمومی در ظرفیت های بالا برای مسافران و گردشگران را در نظر گرفته است.

بیایید کمی بیشتر وارد ساختار و جزییات کافه رستوران یخی دبی در ادامه شویم.

معماری خاص و نورپردازی متفاوت

در رستوران یخی دبی با وجود بسیار بزرگ نبودن محیط آن، اقدام به نورپردازی ویژه ای شده است. این نور پردازی بسته به این که در چه موقعیتی از کافه قرار داشته باشید، دارای تغییر و حتی رنگ های جدید و متنوع است.

در واقع یکی از دلایلی که سبب شده است کافه یخی دبی به عنوان یک فضای عالی جلوه کند، سیستم نور پردازی این کافه است.

نکته دیگر در ساختار معماری کافی شاپ یخی دبی مرتبط با یخی بودن اکثر اجزا یا به نوعی تمامی اجزای درون کافه است. این موضوع برای حفظ حالت اصلی یعنی یخی بودن کافه در نظر گرفته شده است.

در این کافه کافی است سرتان را بالا بگیرید تا نقش های مملو از قندیل های یخی و سقف یخ زده را نیز مشاهده کنید. ترکیب قندیل های آویزان یخی و نور پردازی موجود در این کافی بدون شک هر کسی را قانع به ماندن بیشتر در آن می کند.

کافی شاپ یخی دبی و معماری خاص

با این حساب…

اگر به دنبال هوایی متفاوت از گرمای دبی در این شهر هستید، کافی شاپ یخی دبی بهترین گزینه برای خنک شدن محسوب می شود. کافی است تنها چند دقیقه ای را در این کافه رستوران بگذرانید تا گرمای دبی از خاطرتان برود.

در واقع شهر دبی بر اساس آن چه سیاست های گردشگری در نظر گرفته است، به خوبی توانسته در مواردی چون پیست یخی و کافی شاپ یخی بهترین تصویر متضاد با هوای اصلی شهر را از خود نشان دهد. به زبان ساده اگر می خواهید در دل یک شهر گرم، سرزمین های کوچکی از سرما را تجربه کنید، بهترین گزینه برای این کار، شهر دبی و کافه یخی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *