مراکز خرید

همه چیز درباره بازار طلا دبی

بازار طلا دبی از جمله محل هایی است که امکان ندارید به دبی بروید و به آن جا سر نزنید. زیرا همانطور که اکثر جاهای دبی سرشار از اتفاقات و رویدادهای ناب است، این بازار نیز می تواند برای شما تجربه جالبی را رقم بزند.

یکی از نکاتی جالبی که بازارهای طلای دبی را در سطح جهانی بسیار متفاوت جلوه می دهد، قطب شناخته شدن شهر دبی در امر صادرات و واردات کالاهای گوناگون است. در واقع دبی را می توان یکی از معروف ترین بازارها در حوزه طلا معرفی کرد.

شما در مسیر رفتن به بازار طلا می توانید انواع مختلف مغازه های جواهر فروشی را بیابید و به سادگی این مسیر را تا رسیدن به بازار اصلی طلا با اتوبوس یا تاکسی های گردشگری طی کنید.

اما اگر قصد خرید در بازار طلا را دارید، پیشنهاد ما این است که نکاتی را در نظر بگیرید. ما در ادامه پس از معرفی دقیق تر بازار طلا، به ارائه چند نکته در باب خرید از این بازار نیز خواهیم پرداخت.

آشنایی بیشتر با بازار طلا دبی

بازار طلایی که در شهر دبی واقع شده، یکی از بزرگ ترین بازارها در جهان است که به نوعی این بازار توانسته است دبی را به یک قطب بزرگ تبدیل کند. یکی از نکات جالب و دانستنی در رابطه با این بازار، رقمی است که در سال 2007 از نظر معاملات طلا به این بازار نسبت داده شده است. این رقم برابر است با 23.5 میلیارد دلار است که 35 درصد از آن مرتبط با رقمی است که توسط بومیان به دست آمده است. 65 درصد باقی مانده از مبلغ مذکور نیز تجارت گردشگران و مسافران محسوب می شود.

انواع مختلف النگوها، گوشواره ها، گردنبندها، انگشترها، دستبندها و زیورآلاتی از این دست، از جمله مواردی است که در بازار طلای دبی به وفور یافت می شود. شما در این بازار حتی می توانید طلاهای گران قیمت که با برندهای خاص نیز عرضه می شوند را پیدا کنید.

از نظر تاریخی دهه 40 میلادی را باید نقطه اوج و شروع بازارهای طلای دبی معرفی کرد. در واقع در این زمان بود که اکثر بازرگانان و کارآفرینان از کشورهایی چون ایران و هند، غرفه های فروش طلا را در این شهر تاسیس کردند. از همان زمان «سوق طلا» به عنوان یکی از بزرگترین مراکز طلا در دبی شناخته شد.

جالب است بدانید از همان دهه 40 میلادی، بازار طلا رنگ و بویی همچون بازار طلای تهران دارد که سرشار از النگوها، زنجیرهای بلند، سنگ های یاقوت، مروارید و غیره است. و شاید جالب تر باشد که بدانید در بازار دبی، در مقایسه با سایر کشورهای مطرح اروپایی، کارمزد طلا بسیار پایین در نظر گرفته می شود. به طوری که برخی قیمت طلا در بازار دبی را برابر با قیمت طلای خام می دانند.

بازار طلا دیره
خواندن این مطلب را از دست ندهید

بازار طلا دبی

اما سوای از این موارد، اگر قصد خرید طلا در دبی را دارید، موارد زیر را در نظر بگیرد:

1.     بالابردن دانش عمومی درباره طلا

قبل از سر زدن به بازار دیره، به طور حتم سعی کنید از اصطلاحات رایج در مبحث طلا، اطلاع یابید. برخی از این اصطلاحات همچون مبحث قیراط می تواند در هنگام خرید به شما در تشخیص خلوص طلا کمک کند. طبعا هرچه قیراط بالاتر باشد، خلوص طلا بیشتر است.

2.     بهترین زمان خرید را تخمین بزنید

برخی از افراد دبی را شهر فستیوال و جشنواره معرفی می کنند. لازم است بدانید که این فستیوال ها بهترین موقعیت برای دستیابی به تخفیف هستند. ماه های دسامبر تا ژانویه از جمله مطرح ترین زمان هایی هستند که در بازار طلا دبی برای شما تخفیف های عالی رقم خواهد زد.

همچنین در ماه های ژوئن تا آگوست نیز می توانید یک فستیوال سرشار از سورپرایز به منظور خرید طلا در دبی را تجربه کنید.

3.     بازارگردی کنید

بازار طلا به معنای وجود طیف وسیعی از مغازه های گوناگون با تنوع ویژه ای از انواع طلا است. با این حساب حواستان را جمع کنید که در اولین مغازه قلبتان را نبازید.

بدون شک هر چه بیشتر در بازار چرخ بزنید، با قیمت های پایین تری مواجه خواهید شد.

بازار طلا دبی و نکات خرید

4.     هیچ جای نگرانی برای خلوص طلا وجود ندارد

برخی به سبب ارزان بودن قیمت طلا در بازار دبی، گمان می کنند که احتمالا خلوص طلا دارای کم و کاستی هایی باشد. در پاسخ به این ابهام باید این امر را برعکس توجیه کرد. در واقع  به دلیل اینکه در بازار طلای دبی، تمامی طلاها با بالاترین امکانات، کیفیت و قیراط تولید می شوند، ما با طیف ارزان قیمت طلا مواجه هستیم. در واقع این برابری در تولید سبب شده است تا قیمت ها ارزان در نظر گرفته شود.

5.     گارانتی و خدمات پس از فروش را در هیچ خریدی فراموش نکنید

کاملا درست است که در بازار دبی نباید نگران قیراط طلا بود، اما توجه به گارانتی و خدمات پس از فروش، از جمله مواردی است که همواره باید در نظر گرفته شود. این دو گزینه می تواند به شما در تعمیر و خرابی های احتمالی طلای زینتی تان کمک بسیاری کند. از طرف دیگر از نظر ذهنی نیز می توان یک اطمینان کامل را در خرید از بازار طلا دبی برای شما بیافریند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *