تفریحات, گردشگری

معرفی باغ گل دبی

باغ گل دبی یک فضای گردشگری حاوی 45 میلیون گل است که در نوع خود در دسته منحصر به فرد ترین و با شکوه ترین باغ گل های خاورمیانه قرار دارد.

هنگامی که وارد باغ گل این شهر می شوید، عطر فرح بخش گل ها، تنها با یک استشمام تمام وجودتان را فرا خواهد گرفت. برخی حضور در این باغ را معجزه ای می دانند که شاید به راحتی در هر جایی نتوان تجربه کرد.

سوای از عطر خوش این باغ، یکی از جاذبه های اصلی و اساسی این باغ گل مرتبط با نحوه گل آرایی در محیط آن است. در واقع این باغ به شکلی با گل ها تزئین شده که هر بازه سنی را می تواند به خود جذب و مدهوش خود کند.

در این بخش ما قصد داریم به بررسی بخش های مختلف و شرایط حضور در یکی از بهترین باغ گل ها در دبی بپردازیم. همراه ما باشید.

باغ گل دبی

باغ گل دبی و بخش های مختلف آن

وقتی صحبت از باغ گل می شود، اولین سوالی که ممکن است ذهن افراد را درگیر نماید این است که چه فصلی می توانیم برای تماشا به باغ گل برویم؟!

از آنجایی که دبی شهری گرم و خشک است، عمتدتا بازدید از باغ گل آن، در تابستان تعطیل است. از همین رو بهترین زمانی که می توان برای بازدید این پارک در نظر گرفت، بهار و زمستان است. لازم است بدانید که به سبب شرایط آب و هوایی، تعطیلی باغ گل از اواخر ماه خرداد تا اواخر شهریور و گاها تا بخش هایی از پاییز ادامه دارد. پس از این تعطیلی، باغ آماده است تا با عطر خویش شما را به آغوش خود بکشد.

هنگامی وارد این باغ زیبا در دبی شوید با بخش های زیر مواجه خواهید شد.

1.     بخش های گل آرایی باغ گل دبی

به هر سمت باغ گل دبی نگاه کنید، رنگ و شکل خاصی را خواهید دید. نکته جالبی که نه تنها از باب زیبایی بلکه از باب هزینه صرف شده می تواند شما را جذب کند، وجود 11 میلیون دلار گل در اطراف شماست.

از جمله شکل هایی که در باغ گل می بینید، شکل هایی چون هفت ستاره، هفت هرم، هفت قلب و پرچم امارات است. در قسمت های دیگر حتی می توانید اشکالی دیگر همچون فراری را مشاهد کنید.

باغ گل دبی و راهروی گل ها

2.     راهرویی پوشیده از گل در باغ گل دبی

این راهرو شامل طاق هایی است که با استفاده از گل هایی بی نظیر تزئین شده اند. عبور از چنین تونل هیجان انگیزی می تواند هر کسی را اسیر جادوی این باغ معجزه آسا کند.

3.     باغ پروانه

این قسمت باغ گل دبی در سال 2015 در 1800 متر مربع به منظور حضور پروانه ها در نظر گرفته شد. شما در این بخش به صورت دایره ای و سه بعدی با یک ساختار سرپوشید طرف هستید که پر از پروانه است.

معادل سازی مدرک تحصیلی در امارات
خواندن این مطلب را از دست ندهید

بیش از 15000 گونه پروانه از 26 ناحیه مختلف از جهان در این بخش جای داده شده اند.

4.     باغ خوراکی

کسی هست که دلش نخواهد با قدم زدن در یک باغ و دیدن خوراکی های آن، دست به خوردن آن ها نزند؟ در این چنین مواقعی معمولا یک باغبان آماده است که حسابتان را کف دستتان بگذارد! اما در باغ خوراکی دبی شما می توانید با قدم زدن در این بخش انواع میوه ها و سبزیجات را بچینید و مصرف کنید، بدون هیچ باغبانی که با چوب دنبالتان کند.

باغ گل دبی و هواپیمای گلی

5.     هواپیمای A380

یک سوژه عکاسی فوق العاده در باغ گل دبی وجود دارد که شکوه و بزرگی آن بسیار وسوسه کننده است. این هواپیمای ساخته شده از گل در قسمت میراکل باغ دبی واقع شده است.

6.     ساعت گلی

ساعتی تماما آرایش شده با استفاده از گل در حدود قطری به اندازه 13 متر در بخش میراکل باغ گل واقع شده است. این ساعت ظرف هر 15 دقیقه یک بار به صدا در می آید.

7.     طاووس ها، لاک پشت ها و خرس تدی

وجود یک طاووس با دمی به طول 13 متر و قطری به اندازه 12 متر می تواند در کنار لاک پشت ها که همه و همه با گل آراسته شده اند، تصویری شگفت انگیز باشد.

خرس تدی نیز به مناسبت روز عشق در دبی که با استفاده از شکلات و گل تزئین شده، از دیگر جاذبه های باغ گل دبی است.

باغ گل دبی و خرس تدی

چگونه به به باغ گل واقع در دبی برویم؟!

قبل از هر چیز برای رفتن به باغ گل دبی باید بدانید که خوردن غذا و خوراکی در باغ ممنوع است و همچنین نشستن روی چمن ها و یا دوچرخه سواری در محوطه آن نیز ممنوع اعلام شده است. شما فقط می توانید از عطر خوش گل و زیبایی های بصری این باغ، مست و مدهوش شوید یا اینکه عکسبرداری کنید.

اما برای رفتن به باغ گل می توانید با رفتن به البشرا در منطقه دبی لند به بازدید از این مکان فوق العاده بپردازید. متوسط زمان گردش در این پارک برابر با بیش از 3 ساعت چرخ زدن و عاشق شدن های بی وقفه است.

ساعت کاری باغ گل دبی نیز از ساعت 9 صبح تا 9 شب برقرار است. همچنین برای ورود به این محیط زیبا، تنها حدود 40 درهم لازم است که پرداخت کنید. چنین قیمتی برای دومین باغ گل بزرگ دنیا، کاملا مناسب خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *