تفریحات, گردشگری

شهربازی فراری دبی خفن ترین شهربازی دنیا

شهربازی فراری دبی یک مجموعه تفریجی وسیع که در ابوظبی واقع شده است. این شهربازی در نوع خود از لحاظ موضوعی بی نظیر است. به این معنا از این نوع مجموعه به نام فراری، فقط در امارات وجود دارد.

ترن هوایی فراری ابوظبی، به عنوان سریع ترین ترن هوایی دنیا شناخته می شود. در واقع با سوار شدن بر این ترن شما تجربه سواری روی یک ماشین آلبالویی و جذاب با ساختار فراری را تجربه می کنید. جالب است بدانید اکثر کسانی که در آرزوی تجربه سرعت فراری بوده اند، با سوار شدن بر ترن فراری، رنگ و روی واقعیت را به رویای خود بخشیده اند.

بیایید با هم در ادامه با سریع ترین ترن دنیا و یک شهربازی که تمام شکل و شمایلش شبیه ماشین های فراری است آشنا شویم. حتی سخن گفتن از از مکان تفریحی می تواند ما را به اوج تصور از هیجان و سرعت برساند. تا انتها همراه ما باشید تا با سوپرایز آن نیز آشنا شوید.

شهربازی فراری دبی

آشنایی با شهربازی فراری دبی یا فراری ورلد

فراری ورلد یا جهان فراری، بزرگ ترین شهربازی سرپوشیده است که با الهام از ماشین های فراری ساخته شده است. این مجموعه بزرگ بیش از 200 هزار متر مربع را در جزیره یاس به خود اختصاص داده است.

فراری ورلد در سال 2007 آغاز به کار کرد و پس از 3 سال در سال 2010 به شهرتی در سطح جهانی رسید. نکته عجیب و جالب این شهربازی متریال استفاده شده در آن است که مقداری برابر با 12 تن و 370 کیلوگرم فولاد را به خود اختصاص داده است. این مقدار دو برابر فولاد استفاده شده در برج ایفل محاسبه شده است.

از افتخارات شهربازی فراری دبی می توان به دریافت جایزه موسسه معتبر ورد تراول اواردز در سال 2016 اشاره کرد. این جایزه سبب شد تا گردشگری آسیای میانه وارد مرحله ای جدید از برتریت در سطح جهانی شود.

بیایید در ادامه به بخش های هیجان های انگیز فراری ورلد امارات بپردازیم.

بخش های مختلف در فراری ورلد

شاید برایتان عجیب باشد اما شهربازی فراری بیش از ده ها بخش مختلف را به خود اختصاص داده است. ما به منظور ادای حس هیجان در این بخش، تنها از بخش بازی های هیجان انگیز آن سخن خواهیم گفت.

1.     ترن هوایی فرمولا روسا

فرمولا روسا به عنوان سریع ترین ترن هوایی در دنیا شناخته می شود. این ترن می تواند در مدت زمان 2 ثانیه به سرعت 100 برسد و در کمتر از چند ثانیه بعد سرعت 240 کیلومتر بر ساعت را برایتان رقم بزند. این سرعت در 4.9 ثانیه اتفاق می افتد.

ثبت شرکت در امارات + مزایا، شرایط و مدارک مورد نیاز
خواندن این مطلب را از دست ندهید

نکته جالب در رابطه با سرعت و مسافت ترن فرمولا روسا این است که مسافت مسیر این ترن برابر با 2.7 کیلومتر است که در عرض 1.30 دقیقه طی می شود.

شهربازی فراری دبی و فرمولا روسا

2.     چالش فیورانو جی تی

یکی از ترن های هوایی شهربازی فراری دبی فیورانو است. این ترن به سرعت فرمولا روسا نیست، اما هیجان سواری آن دست کمی از سریع ترین ترن دنیا ندارد. این ترن به شکل یک ماشین F430 فراری طراحی شده است که مسیرهای واقعی شبیه به مسابقه GT را طی می کند. پیچ های تند و متوسط و سقوط از شیب با سرعت 95 کیلومتر، نهایت هیجان را برای شما خواهد داشت.

3.     ترن هوایی فلایینگ ایس

این ترن بزرگ ترین حلقه هوایی دنیا نام دارد. سرعت در این ترن برابر با 210 کیلومتر در ارتفاع 63 متری است. شیب 51 درجه در حلقه ای 52 متری می تواند هیجانی عجیب را به وجود شما وارد کند.

شهربازی فراری دبی و فلایینگ

4.     آکادمی کارتینگ

در این آکادمی سوار ماشین های کارتینگ می شوید و در مسیری به مسافت 290 متر با دوستان خود مسابقه خواهید داد. برای ثبت نام در این بخش از شهربازی فراری دبی لازم است صبح زود بیایید تا برای ثبت نام به نوبت‌تان برسید.

5.     بازی چرخش تایر

در این بازی شما درون چرخ های فراری می نشینید و با سرعت هیجانی به چرخش در خواهید آمد. هر کدام از تایرها می تواند 5 نفر را سوار کند که یک هیجان دوستانه و خانوادگی را برایتان رقم بزند.

اکادمی کارتینگ

6.     ترن توربو تراک

این ترن یکی از جدیدترین و هیجان انگیزترین ترن های موجود در جهان است. با سوار شدن در آن، سرعت  102 کیلومتر در ساعت در مسیری معمولی با پیچش های قابل انتظار را تجربه خواهید کرد. هیجان این ترن جایی است که در ارتفاع 60 متری به صورت عمودی رو به بالا حرکت کنید. در این بازه حرکت رو به بالا، چند ثانیه زمان برای فریاد زدن یا دید زدن پایین وقت خواهید داشت. پس از آن با سرعتی عجیب به پایین باز می گردید.

 فراری سواری

7.     تجربه فراری

پس  از تجربه تمام موارد گفته شده و مواردی که باید از نزدیک ببینید و باور کنید، نوبت آن رسیده است که در شهربازی فراری دبی سوار یک اتومبیل فراری شوید. این بخش از شهربازی به عنوان سوپرایز ویژه این مجموعه است که همانند مسیر تزیین شده با فرش قرمز، شما را به سمت ماشین مورد علاقه تان هدایت می کند.

گمان نمی کنم سواری 10 دقیقه ای یک ماشین فراری موضوعی باشد که بتوانید در این شهربازی بزرگ از آن چشم پوشی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *