گردشگری

معرفی منطقه دیره دبی

منطقه دیره دبی یکی از قدیمی ترین مناطق تجاری شهر دبی است. هم از نظر تاریخی و هم از نظر تجارت، این منطقه یکی از محبوب ترین محل ها برای زندگی و کار کردن در امارات محسوب می شود.

مراکز تجاری واقع شده در منطقه دیره امروزه به شکلی خاص در میان گردشگران معرفی شده است. به طوری که از آن با نام شکوفه طلا نیز یاد می شود. در واقع در این مراکز تجاری خاص شما شاهد نمایش چشم گیری از فلز گران بهای طلا هستید که در اشکال مختلف قابل یافت است.

بر اساس گزارشات رسمی کشور امارات در سال 2017، منطقه دیره به عنوانی ششمین مکان محبوب از منظر اجاره ساختمان و آپارتمان است. سوای از بحث تجارت و تاریخ نیز علت این همه اشتیاق می تواند مرتبط با قرار گیری این منطقه در کنار نهر دبی باشد.

در ادامه به معرفی و توضیحات مفصل و بیشتری در باب منطقه دیره خواهیم پرداخت.

 منطقه دیره دبی

خصوصیت های منطقه دیره دبی

دیره دارای ویژگی های خاصی است که این ویژگی ها آن را می تواند نسبت به سایر مناطق دیگر دبی متمایز و یا حتی برتر کند. برخی از این خصوصیت ها به شرح زیر است.

منطقه دیره دبی به عنوان یک مجموعه مسکونی

دیره از نظر جامعه مسکونی بسیار پر رونق است. چندین خانه ویلایی نیز در این منطقه وجود دارد که با نام مجموعه های Abu Jail و Abu Al Anz شناخته می شوند. این دو مجموعه با در اختیار داشتن آپارتمان های بزرگ و سوئیت های ویلایی، یک منطقه عالی برای خانواده ها، مهاجران، دانشجویان و حتی مردم محلی این منطقه محسوب می شود.

به طور کلی از منظر سرمایه گذاری نیز منطقه دیره برای سرمایه گذاری مسکونی بسیار مناسب است. به این صورت که هر سوئیت در دیره را می توان به قیمتی نزدیک به 38 هزار درهم اجاره کرد. این قیمت برای آپارتمان های یک خوابه برابر با 65 هزار درهم و برای آپارتمان های 2 خوابه حدودا برابر با 92 هزار درهم است.

در واقع در وهله اول وقتی صحبت از دیره دبی می شود، شما با فضایی سرشار از میل به سکونت و اجاره کردن خانه، سوئیت یا آپارتمان طرف هستید.

 منطقه دیره دبی و منطقه مسکونی

منطقه دیره دبی و سیستم حمل و نقل و پارکینگ

با تفاسیری که در رابطه با دیره دبی گفته شد، این منطقه باید دارای محیطی شلوغ در طول هفته باشد. از همین رو نیز لازم است به گردشگران این منطقه یادآوری شود که چیزی با نام پارکینگ خصوصی در این بخش وجود ندارد و به طور کلی پارکینگ ها در این منطقه، عمومی محسوب می شود. برای یافتن یک جای خوب برای پارک کردن، تنها کافی است به ازای هر ساعت 10 درهم پرداخت کنید.

کافی شاپ یخی دبی
خواندن این مطلب را از دست ندهید

از طرفی دیگر سیستم تاکسیرانی و اتوبوسرانی دیره در سراسر منطقه و حومه، پوششی بسیار عالی دارد و به همین دلیل است که برخی از افراد ترجیحا در این منطقه از اتومبیل های شخصی کمتر استفاده می کنند.

امکانات تحصیلی و خدمات بهداشتی

در منطقه دیره دبی به عنوان یک منطقه مسکونی، چیزی به عنوان کمبود رفاه وجود ندارد. برای خرید می توانید به سوپر مارکت بروید یا از فروشگاه های زنجیره ای با وسعت کلان بهره بجویید. سرویس های تماس تلفنی به منظور سفارش محصول نیز در این منطقه به بهترین شکل فعال است.

وجود مسجد در نزدیکی مکان های قدیمی دیره نیز یکی از امکانات خوب محسوب می شود. همچنین برای مسیحیان نیز به منظور عبادت، کلیساهایی در نظر گرفته شده است.

از نظر آموزشی، مدارس ابتدایی، مهد کودک ها و محل هایی چون مدرسه های بین المللی در منطقه دبی به بهترین شکل دایر است.

در صورتی که در منطق دیره نیاز به خدمات پزشکی یا بهداشتی داشته باشید، شعبه هایی چون Aster، Prime و Joseph آماده خدمت رسانی هستند. همچنین بیمارستان Belhoul یکی از بیمارستان های مشهور منطقه دیره دبی است که هموراه آماده خدمات رسانی می باشد.

 منطقه دیره دبی و پارکینگ

شب زنده داری و فعالیت های بیرونی و گردشی در دیره

  • رستوران سنتی Aseelah
  • دهکده Garhoud
  • رستوران Gordon Ramsay’s Table 9
  • رستوران قایق بادی لوکس Bateaux
  • رستوران ژاپنی Miyako
  • مرکز خرید دیره
  • Al Ghurair Centre
  • Deira City Centre

و ده ها محیط دیگر از جمله منطقه های شب زنده داری در دیره دبی هستند.

همچنین به منظور فعالیت های ورزشی برای پیاده روی به پارک ساحلی Mamzar بروید. یا برای ورزش حرفه ای در میدان برج ساعت به Gold Gym بروید. هتل Hyatt Regency نیز یکی از جاهایی است که با در اختیار داشتن یک پیست پاتیناژ می تواند بخش عمده ای از نیازهای ورزشی شما را برآورده کند.

 منطقه دیره دبی و میدان ساعت

در نتیجه..

اگر سوای از تمایل به فضای تاریخی و تجاری که منطقه دیره دبی در آن زبانزد است، به دنبال محیطی مفرح برای اسکان هستید، دیره را از دست ندهید.

لازم است به ذکر است که مطالب ارائه شده در این بخش تنها بخش کوچکی از جاذبه های دیره به حساب می آید. برای درک بهتر و لمس حقیقی بیشتر آن چه که با نام دیره دبی شناخته می شود، سفر به آن حتمی ترین کاری است که باید انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *