گردشگری

معادل سازی مدرک تحصیلی در امارات

معادل سازی مدرک تحصیلی در امارات بسته به این که دارای چه شرایطی باشید می تواند یک دغدغه جدی برای شما محسوب شود. در واقع افرادی زیادی هستند که ممکن است ساکن امارات باشند یا قصد داشته باشند در امارات زندگی کنند اما هنوز اطلاعاتی دقیق در رابطه با معادلسازی مدرک تحصیلی ندارید.

شاید برایتان پیش آمده باشد و یا به واسطه اقامت در امارات با آن مواجه شوید که کارفرمایی به منظور استخدام، از شما درخواست یک مدرک معادل کند. در این وضعیت است که شما ممکن است دچار سردرگمی می شوید و ممکن است منظور دقیق او را متوجه نشوید.

اما باید به شما بگوییم که لازم نیست نگران باشید. دراین بخش ما به بررسی روش دریافت مدرک معادل می پردازیم. بدون شک برای این که بتوانید معادل سازی مدرک تحصیلی خود را به منظور ارائه به مراکز مختلف درک کنید، این بخش بسیار مفید خواهد بود.

معادل سازی مدرک تحصیلی در امارات

معادل سازی مدرک تحصیلی در امارات دقیقا چیست؟!

مدارک معادل شده به طور رسمی توسط وزارت آموزش و پرورش کشور مقصد صادر می شود. با این حساب شما با مدرکی طرف هستید که قرار است از سوی وزارت آموزش امارات صادر شود. این مدرک در واقع به این منظور صادر می شود که درجات و مدرک هایی که توسط یک موسسه خارج از امارات به شما داده شده است را تصدیق کند.

در واقع وزارت آموزش کشور مقصدی که قصد حضور در آن را دارید، مدارک تحصیلی اصلی شما را بر اساس شاخصه هایی به نسبت کشور مبدا تحصیلی، اعتبار سنجی می کند. این اعتبار سنجی بر پایه سنجش آکادمی های بین المللی دارای اعتبار، مورد بررسی قرار می گیرد.

اما سوالی که پیش می آید این است که آیا فقط برای ارائه به کارفرمایان باید از معادل سازی مدرک تحصیلی در امارات یا هر کشور دیگری استفاده کرد؟ در ادامه به این سوال پاسخ خواهیم داد.

معادل سازی مدرک تحصیلی در امارات و مشمولین

چه کسانی مشمول ارائه مدرک معادل در امارات هستند؟!

مدارک معادل را در واقع می توان برای کسانی که هر گونه مدرک تحصیلی دارند مناسب دانست. این مدرک تحصیلی می تواند شامل گواهی فارغ التحصیلی از دبیرستان، دوره کارشناسی، دوره ارشد و دوره دکتری نیز باشد.

در صورتی که فردی متقاضی ورود به برخی از مشاغل دولتی در امارات باشد و یا این که موسسه ای که قصد فعالیت در آن را دارد، الزام به داشتن مدرک را مد نظر داشته باشد، ارائه معادل کاربرد خواهد داشت.

دانش آموزان، معلم ها، اساتید دانشگاه، مهندسین، متقاضیان ویزای طلایی امارات، افراد خارجی شاغل در دفاتر دولتی امارات و کادر درمان، همگی موظف هستند که معادل سازی مدرک تحصیلی در امارات را ارائه دهند.

مراکز خرید ارزان دبی
خواندن این مطلب را از دست ندهید

در ادامه به چگونگی ارائه مدرک معادل می پردازیم.

معادل سازی مدرک تحصیلی در امارات و مراحل آن

چگونه می توان برای ارائه مدرک معادل اقدام کرد؟

برای دریافت مدرک معادل و ارائه آن به مرکز یا موسسه مورد نظر، ابتدا لازم است درخواستی مبنی بر معادل سازی مدرک تحصیلی ارائه دهید. این کار در کشور امارات به شرح و ترتیب زیر است:

  1. در مرحله اول باید مدرک خود را اعتبار سنجی کنید. این کار از طریق وب سایت یا اپلییکیشن MOFAIC و یا آژانس های خدمات تایپینگ در امارات میسر خواهد بود.
  2. درخواست نامه اصالت یا Genuineness letter در مرحله دوم قرار دارد. برای این کار از سوی کنسولگری امارات یا کنسولگری کشوری که در آن تحصیل کرده اید باید اقدام کنید.
  3. در خواست گزارشی مبنی بر ICA را پس از مراحل بالا باید انجام دهید.
  4. در مرحله آخر از طریق پورتال وزارت آموزش امارات، می توانید درخواست مدرک معادل را ثبت کنید. این پورتال به آدرس ذیل است: gov.ae

از نظر زمانی و از نظر هزینه بسته به این که چه درجه یا سطحی از مدرک را دارا هستید، باید موارد زیر را در نظر داشته باشید. این موارد از نظر زمانی یا هزینه گاها می تواند بیشتر یا کمتر و یا کوتاه تر و طولانی تر باشد.

مرحله اعتبار سنجی نیاز به 156 درهم دارد. برای گزارش ICA نیز باید 153 درهم پرداخت کنید.

به منظو دریافت معادل سازی نیز از مقطع دبیرستان تا دکترا، مبلغ پرداختی می تواند از 50 تا 200 درهم متغیر باشد.

در نتیجه…

هنگامی که صحبت از معادل سازی مدرک تحصیلی در امارات می شود، شما با یک پروسه تبدیل و اعتبار سنجی مدرک از سوی وزارت آموزش امارات طرف هستید. در واقع در این پروسه بر اساس معیارهای آکادمیک بین المللی، جزییات مدرک شما که در کشوری دیگر دریافت کرده اید بررسی می شود. پس از بررسی جزییات و اعتبار سنجی، معادلی برای آن در نظر گرفته خواهد شد.

با استفاده از معادل سازی در نظر گرفته شده از سوی وزارت آموزش، می توانید در دفاتر دولتی و یا موسساتی که ارائه معادل را الزامی می دانند، مشغول به کار و فعالیت شوید.

در حقیقت معادل سازی به طور کلی، تصدیقی است بر این که شما دارای تحصیلات مورد نیاز برای مرکز یا موسسه مورد نظر هستید. این مدرک به شما در پیشبرد و تایید شایستگی تان نیز کمک خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *