گردشگری, مراکز خرید

معرفی بازار عمده عجمان

صحبت از بازار عمده عجمان در کشور امارات اشاره به دو بازار بزرگ و کلی در این کشور دارد. اولین بازار، بازاری است که در منطقه عجمان امارات واقع شده است. این منطقه با آن که کوچک است اما طیف وسیعی از خرید و فروش را به خود اختصاص داده است.

دومین بازاری که با نام بازار عجمان در امارات شناخته می شود، همان بازارهایی است که عمده افراد فعال در آن، افرادی غیر عرب هستند. این بازار به نوعی تاجران عرب و غیر عرب را از یکدیگر تفکیک کرده است. باید توجه داشت که در این تفکیک، اشاره به عجم صرفا ایرانی نیست بلکه در این بازار می توانید تاجرانی هندو و بنگلادشی را نیز بیابید.

با این حساب ما در این بخش به معرفی هر کدام از بازارهای مذکور خواهیم پرداخت. برای کسانی که قصد تجارت عمده در امارات دارند، این بخش می تواند بسیار مفید باشد.

بازار عمده عجمان

بازار عمده عجمان در منطقه عجمان

عجمان یکی از مناطق شیخ نشین امارت متحده عربی است. این شهر یا منطقه دارای موقعیت ساحلی با اندازه 16 کیلومتر خط ساحلی است. جمعیت این منطقه نزدیک به 300 هزار نفر تخمین زده شده است.

از آنجایی که عجمان، بخش نسبتا قابل توجهی از ساحل را در اختیار دارد، به عنوان یک بازار عمده برای ماهی فروشی نیز شناخته می شود. در واقع بازار ماهی فروشی عجمان یکی از شاخصه های شهرت این منطقه محسوب می شود. در این منطقه می توانید انواع مختلفی از ماهی های خلیح فارس و دریای عمان را بیابید.

علاوه بر خرید ماهی به طور خرده یا عمده در بازار عجمان، می توانید بر حسب میل خود در کنار خیابان این بازار تعدادی از این ماهی ها را توسط ماهی پزها طبخ کنید. این عمل نیز به نوعی یکی از شهرت های منطقه بازار عمده عجمان محسوب می شود.

یکی از نکاتی جالب که در رابطه با بازار عجمان وجود دارد، این است که در مواقع بسیاری در بخش های مختلفی از این منطقه می توانید اجناس عمده دیگری را نیز بیابید. در واقع به سبب شلوغی بازار ماهی در عجمان، این منطقه محلی برای فروش کالاهای دیگری نیز شده است.

جالب است بدانید به دلیل کوچک بودن منطقه عجمان، قیمت کالاها در آن می تواند بسیار کم باشد، از همین رو در مواردی خاص، همواره مورد توجه بسیاری از تاجران بوده است.

بازار عمده عجمان در منطقه عجمان

بازارهایی که با نام عجم شناخته می شوند

همانطور که اشاره شد دو نوع بازار در امارات وجود دارد که با نام بازار عمده عجمان شناخته می شود. بازار اول مرتبط با منطقه عجمان است، بازار دوم مرتبط با حضور عجمان در بازارهای مختلف است. نوع دوم را در ادامه معرفی خواهیم کرد.

بازار خودروی دست دوم دبی
خواندن این مطلب را از دست ندهید

بازار عمده عجمان و بازار پارچه

1.     بازار پارچه

این بازار که با نام بازار استوک در دبی نیز شناخته می شود، افراد غیر عرب زیادی را در طول شبانه روز میزبانی می کند. از عمده ترین خریدارانی که می توانید در این بازار مشاهده کنید، ایرانیانی هستند که به قصد تجارت از این بازار بزرگ خرید می کنند.

علاوه بر ایرانیان که هم در بازار عمده عجمان خریدار و فروشنده هستند، می توانید فروشندگانی هندی و بنگلادشی را نیز در این بازار بیابید.

شاید جالب باشد بدانید که در مواقع بسیاری علاوه بر ملیت های ذکر شده، بازدیدکنندگانی از اروپا نیز به بازار پارچه دبی می روند و اقدام به خرید های عمده یا تکی می کنند.

بازار پارچه دبی که بازاری قدیمی و کهن است، دارای انواع مختلفی از پارچه های اصیل عربی و غیر عربی است. از همین رو به سبب شهرتی که دارد به راحتی با استفاده از مترو و سایر وسایل نقلیه قابل دسترسی است.

بازار عمده عجمان و بازار مرشد

2.     بازار مرشد

یکی دیگر از بازارهایی که با نام بازار عمده عجمان یا بازار غیر عربان شناخته می شود، بازار مرشد است. این بازار به نسبت سایر بازارهای موجود در امارات، بیشتر از هر جایی رنگ و بوی حضور ایرانیان را دارد. حضور ایرانی در این بازار چه به منظور خریدار و چه به منظور فروشنده بسیار شایع است. با این حساب اگر به دنبال فضایی سرشار از ایران در دبی هستید این بازار را از دست ندهید.

یکی از موارد جالبی که در رابطه با بازار مرشد وجود دارد، مربوط به اجناس این بازار است. در این بازار می توانید انواع مختلفی از جنس های عربی، ایرانی، هندی و حتی اروپایی را بیابید. نکته مهم تر از وجود انواع جنس، قیمت این اجناس است که به شکل متفاوتی بسیار مناسب ارائه می شود.

با  این حساب اگر قصد سفر تجاری به دبی دارید، پییشنهاد ما این است که بازارهای مذکور با نام بازار عمده عجمان در دو تعریف ذکر شده نسبت به منطقه عجمان و وجود افراد عجم را از دست ندهید. این بازارها سوای از کالا، دارای شاخصه هایی هستند که سوای از بحث تجارت، هویتی جالب را از مردم هر منطقه مطرح می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *