گردشگری

تکنولوژی در دبی

تکنولوژی در دبی

یکی از راه‌های تشخیص پیشرفت و رونق در هر کشوری بررسی توسعه تکنولوژی و ارتباطات در آن کشور است. تکنولوژی در دبی هم در چند سال اخیر از رونق و پیشرفت چشم‌گیری برخوردار شده است. دبی با تمرکز بر آینده اکوسیستمی را برای نوآوری‌ها و مدل‌های تجاری در آینده پرورش می‌دهد.

این امر راحتی و شتاب در انجام کارها را برای مردمان کشور امارات فراهم می‌کند. دبی زمینه‌ای برای سرمایه‌گذاری‌ها روی بخش فناوری و تکنولوژی ایجاد کرده است که اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری در این باره کسب کنید، در ادامه با ما همراه باشید.

تکنولوژی در دبی به چه صورت است؟

دبی با توسعه و آزمایش مدل‌های تجاری جدید فناوری توانسته نظر سرمایه‌گذاران در عرصه تکنولوژی را به خود جذب کند. همین امر سبب شده است که حرف اول را برای انتقال فناوری در بخش‌های هوش مصنوعی و رباتیک را در جهان بزند و رتبه اول جهانی را به نام خود ثبت کند.

همانطور که می‌دانید در حال حاضر دبی به یکی از کشورهای مهم برای تفریح و سرگرمی تبدیل شده است که هر ساله گردشگران زیادی را برای بازدید از مناطق لاکچری و زیبا را به خود جذب می‌کند. علاوه بر مناطق دیدنی، تکنولوژی در دبی هم سبب شده است که علاقه‌مندان در این زمینه سفری با تجربه‌های فراوان رای خود رقم بزنند.

دبی؛ مقصدی پررونق برای تکنولوژی و دیجیتال

اخیراً در دبی پروژه‌هایی مبنی بر فناوری و تکنولوژی، پیشرفت و افزایش چشم‌گیری داشته است. زیرا کاهش وابستگی‌ها به درآمدهای نفتی و شیمیایی سبب شده است که حفره بزرگی در تامین منابع مالی کشور ایجاد شود و همین امر باعث رشد تکنولوژی در دبی شده است.

تکنولوژی در دبی

با رشد فناوری، دبی میزبان نسلی از شهروندان علاقه‌مند به فناوری و همچنین رویدادهای بین‌المللی بزرگ مانند نمایشگاه جهانی ۲۰۲۰ شده است. با در نظر گرفتن این موضوع دولت و رهبران دبی به سرعت پروژه‌های دیجیتالی و پیشرفت عظیمی در تکنولوژی را در این کشور پیش گرفتند.

تسهیل و راحتی به کمک تکنولوژی دبی

شکل‌گیری یک سیستم توانمند برای کمک به مشاغل مختلف در زمینه‌های متفاوت در دبی در حال انجام است که افراد بتوانند با استفاده از فناوری و تکنولوژی کارهای خود را به راحتی انجام دهند. برخی سازمان‌ها در تلاش هستند که با استراتژی‌های بلند مدت در آینده زمینه‌هایی را برای هوش مصنوعی، بلاک چین، چاپ سه بعدی و دیگر موارد ایجاد و اختراع کنند.

رونق سرمایه‌گذاری و استارت آپ‌ها

سرمایه‌گذاران متعددی در دبی شروع به فعالیت کرده‌اند و از مواردی که سرمایه‌گذاری روی آن صورت می‌گیرد استارت آپ‌ها هستند. استارت آپ‌هایی که در امارات متحده عربی در سال ۲۰۱۶ راه اندازی شد، توانست بیش از یک میلیارد دلار سرمایه را جذب کند. همچنین با پیشرفت و توسعه در این صنعت بیش از دو میلیارد دلار سرمایه‌ جذب شده است که با این بودجه انواع تکنولوژی در دبی شامل هوش مصنوعی، داده‌های بزرگ، امنیت سایبری، رباتیک و دیگر موارد را راه‌اندازی شد.

 تبدیل دبی به یکی از مکان‌های هوشمند جهان

تکنولوژی در دبی

ایجاد شهرهای هوشمند یکی از حوزه‌هایی است که دبی در این صنعت پیشرو بود و استراتژی‌هایی برای پیشرفت هر چه بیشتر تکنولوژی در دبی طراحی و راه اندازی شده است. از جمله مواردی که می‌توان به آن اشاره کرد دیجیتال سازی خدمات عمومی و بازسازی زیرساخت‌ها است که این امر به بهبود کیفیت زندگی و دسترسی راحت به داده‌ها و بهره‌وری پایدار کمک شایانی کرده است.

تفریحات آبی دبی + هزینه تفریحات آبی
خواندن این مطلب را از دست ندهید

در سال ۲۰۱۴ دبی با داشتن هدف تبدیل این شهر به یکی از هوشمندترین شهرهای جهان آغاز به کار کرد که این ابتکار آن‌ها شش محور اصلی را در بر می‌گیرد که شامل اقتصاد، محیط زیست، مردم، تحرک، زندگی و حکومت است.

تکنولوژی در بخش پزشکی

مگر می‌شود با داشتن تکنولوژی و فناوری‌های زیاد در دبی در بخش پزشکی پیشرفت و توسعه‌ای را شاهد نبود؟ توسعه پزشکی در زمینه‌های مراقبت‌های بهداشتی توانسته است دبی را به مقصد اصلی گردشگری پزشکی تبدیل کند. ساخت منطقه آزاد صنعتی اختصاصی، پارک بیولوژیکی و تحقیقاتی دبی سبب شده است که این منطقه به یکی از پیشرفته‌ترین مناطق از نظر تکنولوژی در دبی به شمار بیاید.

تکنولوژی در دبی

جوایز تکنولوژی در دبی

همانطور که می‌دانید توسعه و پیشرفت تکنولوژی در دبی باعث شده که در مراسم‌های متعددی جوایز زیادی را در بخش‌هایی از جمله زندگی هوشمند، سلامت و درمان هوشمند، حمل و نقل‌های هوشمند، محیط پایدار و خدمات هوشمند و دیگر موارد دریافت کند. همه این اقدامات بخشی از استراتژی به حساب می‌آید که برای راحتی و تبدیل دبی به یکی از مکان‌های جذاب برای زندگی و کار طراحی شده است.

تشکیل بنیاد آینده دبی

هدف از تشکیل بنیاد آینده دبی حمایت از پیشرفت شهر با استفاده از مجموعه‌ای از اختراعات و ابتکارات است. در سال ۲۰۱۹ چهار آزمایشگاه فناوری برای پیشرفت در آینده در امارات با هدف ایجاد و مشارکت و نوآوری راه اندازی شد. با راه اندازی این آزمایشگاه تصمیم گرفته شد که اولویت قرار گرفتن در مسیر پیشرفت تکنولوژی در دبی باشد.

با ایجاد این آزمایشگاه از کارآفرینان سراسر جهان برای همکاری با نهادهای دولتی مستقر در دبی و غول‌های صنعتی خواسته شد که روی این پروژه تکنولوژی در دبی فعالیت کنند.

همچنین این بنیاد اولین مرکز وابسته برای انقلاب صنعتی چهارم در منطقه به حساب می‌آید که به همراه مشارکت مجمع جهانی اقتصاد خواهان توسعه سیاست‌هایی برای پیشرفت نسل‌های بعدی در زمینه پزشکی، هوش مصنوعی و دیگر موارد است. تاکنون با پیشرفتی که در این زمینه داشته، توانسته است نظر بسیاری از افراد از جمله پزشکان زیادی را به خود جلب کند.

کلام آخر

دبی با استفاده از فناوری در مسیر ساخت شهری متفاوت با ایجاد توسعه و تکنولوژی در دبی است. ابتکارات فناوری برای کاهش ترافیک جاده‌ها، تغییر در روند مراقبت‌های بهداشتی هوشمند، نوآوری‌هایی در استارت آپ‌ها و دیگر موارد سبب حرکت دبی به سمت آینده‌ای با فناوری‌های بسیار شده است.

با سرمایه‌گذاری‌های عظیمی که در این منطقه توسط افراد خارجی و بومی صورت گرفته است، این شهر به یکی از مناطق پرجاذبه برای گردشگران و علاقه‌مندان به تکنولوژی تبدیل شده است. شما می‌توانید با داشتن اطلاعات کافی در این زمینه به این منطقه سفر کنید یا حتی جزء یکی از سرمایه‌گذاران عظیم این شهر به حساب بیایید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *